Mariňáci trénovali mimosmyslové vnímání, prý o nic nešlo.

Mariňáci trénovali mimosmyslové vnímání, prý o nic nešlo. | zdroj: mysteriousuniverse.org


Uniklý manuál ukazuje, že americká armáda experimentuje s mimosmyslovým vnímáním

TÉMATA: armáda | experimenty | usa

user-avatar

Tomáš Chalupa

1. 08. 2017 | 12:30

Americkým novinářům se dostal do rukou Manuál sboru americké námořní pěchoty. Ten mimo jiné ukazuje, že mariňáci experimentovali a možná stále experimentují s využitím mimosmyslového vnímání v boji.

Server dailybeast.com zveřejnil informaci, že u mariňáků docházelo k testům a experimentům s mimosmyslovým vnímáním. Vybraní vojáci procházeli speciálním tréninkem. Píše se to v manuálu, který má 23 stran a byl vydán v roce 2014. 

Psycholog Gary Klein, který je jedním z autorů manuálu, ovšem brzdí novináře v úvahách, co vlastně mělo být výsledkem experimentů. Prý nešlo o to, aby vojáci uměli svou myslí přesouvat lžičky nebo jiné předměty. Cílem bylo rozvinout vrozené lidské dovednosti a psychotesty byly jen součástí širšího tréninku. Vojáci mají mít cit a schopnost se rozhodovat v určitých situacích, možná by měli mít něco jako šestý smysl válečníka. Podle Kleina na tom ale není nic paranormálního. 

Protože kolem manuálu vznikla řada spekulací a otázek, námořnictvo se do budoucna rozhodlo nepoužívat termín "mimosmyslové vnímání" v souvislosti s těmito speciálními tréninky. Vojáci budou i nadále cvičeni v tom, jak vnímat své okolí, využívat své instinkty, ale také empatii. Samozřejmě existuje mnoho těch, kteří v manuálu vidí důkaz, že armáda provádí tajné testy a chce vytvořit vojáky nadané speciálními schopnostmi. Zkrátka, každý opět věří, čemu chce. 

user-avatar

Tomáš Chalupa

1. 08. 2017 | 12:30

Zavří­t reklamu