válkaČeskoslovenskoobjevy

Uniklý manuál ukazuje, že americká armáda experimentuje s mimosmyslovým vnímáním

Uniklý manuál ukazuje, že americká armáda experimentuje s mimosmyslovým vnímáním
Zdroj: mysteriousuniverse.org

Americkým novinářům se dostal do rukou Manuál sboru americké námořní pěchoty. Ten mimo jiné ukazuje, že mariňáci experimentovali a možná stále experimentují s využitím mimosmyslového vnímání v boji.

Tomáš Chalupa 1. srpna 2017

Server dailybeast.com zveřejnil informaci, že u mariňáků docházelo k testům a experimentům s mimosmyslovým vnímáním. Vybraní vojáci procházeli speciálním tréninkem. Píše se to v manuálu, který má 23 stran a byl vydán v roce 2014.

Psycholog Gary Klein, který je jedním z autorů manuálu, ovšem brzdí novináře v úvahách, co vlastně mělo být výsledkem experimentů. Prý nešlo o to, aby vojáci uměli svou myslí přesouvat lžičky nebo jiné předměty. Cílem bylo rozvinout vrozené lidské dovednosti a psychotesty byly jen součástí širšího tréninku. Vojáci mají mít cit a schopnost se rozhodovat v určitých situacích, možná by měli mít něco jako šestý smysl válečníka. Podle Kleina na tom ale není nic paranormálního.

Protože kolem manuálu vznikla řada spekulací a otázek, námořnictvo se do budoucna rozhodlo nepoužívat termín „mimosmyslové vnímání“ v souvislosti s těmito speciálními tréninky. Vojáci budou i nadále cvičeni v tom, jak vnímat své okolí, využívat své instinkty, ale také empatii. Samozřejmě existuje mnoho těch, kteří v manuálu vidí důkaz, že armáda provádí tajné testy a chce vytvořit vojáky nadané speciálními schopnostmi. Zkrátka, každý opět věří, čemu chce.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu