válkaČeskoslovenskoobjevy

Unikátní Cella Bar na Azorech: Ke stodole přistavěli bar v podobě gigantické dřevěné sochy

Unikátní Cella Bar na Azorech: Ke stodole přistavěli bar v podobě gigantické dřevěné sochy
Zdroj: beautifullife.info
+ 14 fotek+ 15 fotek

Možná si řeknete, že ze staré stodoly na spadnutí se žádný architektonický zázrak nedá vykouzlit a nejlépe prostě bude ji zbourat. Portugalská firma FCC Arquitectura však léta opuštěnou budovu přetransformovala v unikátní restauraci s barem, která je nyní chloubou ostrova Pico na Azorech v Portugalsku.

Yvonne Pokorná 10. dubna 2017

Cílem týmu portugalských architektů bylo vytvořit budovu odkazující k historii ostrova, jehož středem je stejnojmenná sopka Ponta do Pico, a zároveň demonstrující moderní stavební prvky. Stodolu s kamenným zdivem z místního čediče proto ponechali a zrekonstruovali a doplnili ji o originální přístavbu, označovanou jako obří socha. Evokuje tvar ostrova, velryby i vinné sudy. Zhotovena je z ohýbaných trámů a pokryta prkny z cypřišového dřeva. Také okna mají zaoblený tvar, což kontrastuje se strohostí a rovnými liniemi kamenné stodoly. Největší z oken má kruhový otvor na jednom konci přístavby, a může tak připomínat ústa velryby.

Obě budovy, stodola i přístavba, tvoří dohromady čtyři oddělené prostory. V přízemí je restaurace, v suterénu intimnější posezení a v patře bar s otevřenou terasou a s exkluzivním výhledem na Atlantický oceán.

Další články

Zavří­t reklamu