válkaČeskoslovenskoobjevy

Umělkyni Delphine Boëlové se bude říkat princezna, vyhrála zásadní soudní spor

Umělkyni Delphine Boëlové se bude říkat princezna, vyhrála zásadní soudní spor
Zdroj: profimedia.com
+ 1 fotka+ 2 fotky

Bývalý belgický král Albert II. byl pěkný záletník a měl nemanželskou dceru jménem Delphine. To sice celý život popíral, ale pravda se nakonec ukázala. A tak Boëlová, která je jinak v civilním životě umělkyně, získala od soudu práva honosit se titulem princezna.

Tomáš Chalupa 24. srpna 2021

A nejen to, protože Boëlová má dvě děti – Josephine a Oscara, i tyto dvě děti automaticky mohou užívat tituly princ a princezna. Boëlová se o toto právo soudila ve velmi dlouhém soudním sporu. Král Albert II. odmítal její tvrzení, že je jeho nemanželskou dcerou, ale současně se nemínil podrobit testu otcovství. Právě toho chtěla dosáhnout Boëlová a soud nakonec rozhodl, že král tak učinit musí, jinak bude dostávat velmi tučnou pokutu za každý den, kdy toto rozhodnutí nesplní. Král tedy na testy šel a výsledek byl jasný – je otcem Boëlové, což monarcha musel tváří v tvář faktům konečně přiznat.

Thumbnail # Za odtažitost prince Charlese mohla prý výchova od prince Philipa a královny Alžběty
Mohlo by Vás zajímat:

Za odtažitost prince Charlese mohla prý výchova od prince Philipa a královny Alžběty

Albert II. abdikoval ze zdravotních důvodů v roce 2013, ale i tak je to pro královskou rodinu velký skandál. Bývalý král byl ženatý s královnou Paolou, se kterou měl tři děti. Současně ale udržoval vztah s baronkou Longchampsovou. Setkali se v Řecku, kde byl její otec velvyslancem a začali spolu udržovat poměr. To v tu chvíli nevadilo, nebo alespoň ne tolik, protože Albert II. v té době nebyl králem, na trůně seděl jeho starší bratr Baudouin. Albert se o narození své nemanželské dcery dozvěděl a v počátcích se s ní stýkal a podporoval ji. Tak to alespoň tvrdí sama Boëlová. Jenže pak král Baudouin zahynul, na trůn náhle musel usednout sám Albert, protože bratr neměl žádné potomky. V té době zcela přerušil kontakty s Boëlovou a odmítal jakékoliv její pokusy o řešení situace. Ta nakonec šla s celou věcí až k soudu.

Thumbnail # Belgický král Albert I. vedl své muže do boje proti Němcům, královna dělala zdravotní sestru
Mohlo by Vás zajímat:

Belgický král Albert I. vedl své muže do boje proti Němcům, královna dělala zdravotní sestru

Albertovi právníci se snažili u soudu tvrdit, že Boëlové jde především o peníze, což ale podle ní není pravda. Šlo jen o uznání její pozice a možnost používat tituly, jako její ostatní, přiznaní sourozenci. Jinak na královskou rodinu nemá žádné požadavky, byť není zatím jisté, jak to bude s jejím podílem na dědictví po otci. Princezna rovněž nemá nárok na to, aby se zařadila do „pořadníku“ na případné usednutí na trůn, protože je nemanželského původu.

Další články

Zavří­t reklamu