Cristiam Ramos a jeho portrét zesnulého amerického herce a komika Robina Williamse | zdroj: YouTube


Umělec maluje portréty celebrit zubní pastou

TÉMATA: umění | portréty | celebrity

user-avatar

Blondie

16. 02. 2015 | 07:00

Svěží vítr vonící mátou vdechl umění 34letý mexický výtvarník Cristiam Ramos. Portréty ikon pop kultury nemaluje ničím jiným než obyčejnou zubní pastou.

Robin Williams, Emma Watson, Miley Cyrus, Lady Gaga, Britney Spears a Elton John – to jsou jen namátkou jména celebrit, které již Cristiam Ramos tímto neobvyklým způsobem zvěčnil. „Chtěl jsem tahle díla vytvořit zubní pastou, protože ta dělá pěkný úsměv, no a umělci jsou těmi, kteří v nás hluboký úsměv i chvíle štěstí zanechávají,“ vysvětlil Ramos.

Nebylo to ovšem tak snadné, jak by se na první pohled mohlo zdát. Ramos nad každým portrétem strávil až 200 hodin a vymačkal okolo dvaceti až třiceti tub různých značek zubních past.

Obraz tvoří postupným nanášením několika vrstev prsty, než dosáhne požadovaného tónu. Někdy použije i štětce k prokreslení drobných detailů.

„Je dost těžké takto malovat, protože pasta se lepí a rychle schne. Dýchat její silné vůně je také náročné, pokud 10 hodin pracujete,“ podotkl.

Ramos, jenž maluje už od svých pěti let, se odjakživa zajímal o netradiční výtvarné techniky a zkoušel různé předměty, jako například sladkosti nebo plechovky, převést do umění. Díky tomuto neobvyklému přístupu získal v uměleckém světě jméno. Za sochu motocyklu v životní velikosti, který vytvořil z 20 tisíc kousků bonbonů, mu muzeum The Ripley's Believe it or Not udělilo zvláštní cenu.

user-avatar

Blondie

16. 02. 2015 | 07:00

Zavří­t reklamu