válkaČeskoslovenskoobjevy

Ukrývá led na Antarktidě zmizelou starodávnou civilizaci?

Ukrývá led na Antarktidě zmizelou starodávnou civilizaci?
Zdroj: sk.godofwar.wikia.com
+ 10 fotek+ 11 fotek

Drsná, nehostinná i tajemná – taková je Antarktida, země věčného ledu a zimy. Bičují ji silné větry a v zimě ji drásají až osmdesátistupňové mrazy. Za těchto podmínek je pro člověka neobyvatelná. Přesto existují náznaky, že tu člověk v minulosti žít mohl – tedy než se klima na Zemi dramaticky změnilo.

tyrion 7. února 2015

Podle vědců pokrývá Antarktidu silná vrstva ledu už miliony let. Jenže středověké mapy ukazují tento kontinent bez ledové přikrývky, nebo sněhem jen částečně pokrytou. Jedním z příkladů je slavná Piri Reisova mapa ze 16. století. Překvapivě přesná, ač Antarktida byla oficiálně objevena až v roce 1818! V roce 1949 britsko-švédská expedice zjistila, že se výsledky jejího výzkumu s touto starou mapou shodují, tedy až na to, že znázorňovala část kontinentu bez sněhové a ledové pokrývky. Turecký admirál Piri Reis na okrajích mapy ovšem vysvětlil, že ji vypracoval na základě starších zdrojů. Jak starých, je otázkou.

Rovněž naplaveniny z antarktických řek, které vědci odebrali ze dna moří, dávají tušit, že nejchladnější kontinent býval dříve bez ledu. Otázkou je, jak dávno.

Antarktida byla dříve zelená.

Antarktida byla dříve zelená.

Záhadné jezero Vostok

Odpověď možná leží v hlubinách největšího antarktického jezera Vostok, které se nachází pod čtyřkilometrovou vrstvou ledu. Kromě Rusů se do jeho průzkumu pustili i Američané a právě oni v roce 2001 zastavili hlubinný vrt do ledovce 120 metrů nad hladinou jezera. Zdůvodnili to obavami, že by sta tisíce let staré mikroorganismy, z nichž některé byly vědcům zcela neznámé, mohly vážně narušit dosavadní ekosystém.

Ve stejném roce tým vědců z Kolumbijské univerzity zaznamenal v jihovýchodní části jezera při leteckém mapování výraznou odchylku geomagnetického pole, dosahující hodnoty přes 1000 nanotesla. Tato anomálie mohla být způsobena mimo jiné akumulací kovů, což by mohlo indikovat, že se v jezeře nalézají pozůstatky nějakého starobylého města!

Změna klimatu kvůli posunům pólů

V opozici k dnes již ustupující teorii o pomalém a plynulém geologickém vývoji (gradualismu) se začíná prosazovat názor, že klimatické změny probíhaly mnohem rychleji než miliony let. Někteří připisují klimatická kataklyzmata náhlým posunům pólů. Podle některých badatelů k poslednímu přepólování došlo před 13 tisíci lety.

Před touto změnou mohla být Antarktida docela mírným kontinentem, v němž možná dokonce panovalo tropické klima a bujela bohatá vegetace. Náhlý posun pólů, který pohnul i s kontinenty, způsobil, že se dříve pohostinná krajina proměnila v ledové peklo.

Některé útvary na Antarktidě připomínají pyramidy.

Některé útvary na Antarktidě připomínají pyramidy.

Záhadné nemoci a úmrtí polárníků

Vodou na mlýn mnoha záhadologům jsou některé zvláštní události, které se v posledních letech na Antarktidě odehrály. Tak například velký údiv vyvolalo, když z Antarktidy v roce 2001 několikrát po sobě evakuovali letadlem až 12 polárníků kvůli jejich vážným zdravotním problémům. Údajně měli na Antarktidě zemřít přinejmenším tři výzkumníci, kteří všichni byli mladí muži kolem třiceti až čtyřiceti let. Mluvilo se o tom, že během vrtů v jezeře Vostok byli vystaveni něčemu, na co nebyla jejich imunita připravena, možná mikroorganismům, které nejsou přítomny v zemské biosféře. Spekuluje se také, že polárníci mohli být zasaženi radioaktivitou.

Pokud někdo při průniku do ledu odkryl do té doby schovaný radioaktivní zdroj, mohl se skutečně ocitnout v nebezpečí,“ napsal na svých internetových stránkách americký publicista Michael Bara. Voda v jezeře Vostok má totiž u dna na polární poměry neuvěřitelně vysokou teplotu 10 až 15 stupňů Celsia. V její blízkosti se tedy musí nacházet nějaký zdroj tepla. Může tak jít o nějaký pozůstatek technologického zařízení dávné civilizace či návštěvníků z vesmíru?

Záhadné jezero Vostok

Záhadné jezero Vostok

Skeptici však poukazují na fakt, že v Antarktidě je činných několik sopek, takže vodu může oteplovat jejich vulkanická aktivita. Michael Bary ovšem svoji teorii o radioaktivním záření podpořil příhodou lékařky, která měla na Antarktidě vystřídat nemocného kolegu. Než se vypravila na cestu, doporučili jí naplnit si kapsy balíky soli. „Podle mých zdrojů znamená tato věta v hantýrce lidí pracujících s jadernou technikou vzkaz: Vezmi si jodové tablety, je tu radioaktivní prostředí,“ poznamenal Bara.

Ukryl se na Antarktidu Hitler?

To však není vše. V prosinci roku 2000 unikla na veřejnost zpráva, že na Antarktidě přistálo UFO. Pracovník z americké základny McMurdo, který tuto informaci vypustil, byl okamžitě z místa odvolán. Kalifornská televizní stanice The AtlantisTV zase obvinila americké námořnictvo, že jejímu štábu koncem roku 2002 zabavili záchranáři z U.S. Navy SEALs video, které na Antarktidě natočila, a odmítá jí pásky vrátit. Video údajně odhaluje, že se pod antarktickým ledem nalézají tajemné ruiny a jiné věci, které nelze vysvětlit.

Nejen proto je Antarktida jedním z horkých adeptů na ztracenou Atlantidu. Známý konstruktér raket Dr. Werner Von Braun z NASA svého času prohlásil, že Hitlerovo přesvědčení o tom, že starověká Atlantida se ukrývá pod ledem, je pravdivé. Možná i proto chtěl nacistický diktátor na Antarktidě pro sebe vybudovat nepřístupnou pevnost, jak se o tom zmiňoval admirál Karl Dönitz v dokumentu z roku 1943. Někteří proto doufají, že se na tomto světadíle ukrývá tajný archiv Třetí říše a možná někde ledové jeskyni leží zmrazené ostatky Adolfa Hitlera a jeho družky.

V Antarktidě se prý nalézá tajemná brána do jiných dimenzí vesmíru.

V Antarktidě se prý nalézá tajemná brána do jiných dimenzí vesmíru.

Tajná brána do vesmíru

Podle jiných, neméně odvážných spekulací mohou ve vodách jezera Vostok žít i nám zcela neznámé civilizace, kterým vyhovuje život v temné a chladné vodě, která je díky nízké teplotě a vysokému tlaku extrémně okysličená. S touto hodně překvapivou teorií souhlasí dokonce i profesor z Petrohradské univerzity Nikolaj Vasiljev. „Antarktida může fungovat jako brána, kterou se k nám dostávají návštěvníci z vesmíru, kteří cestují z jiných dimenzí,“ řekl.

Není proto divu, že svět sleduje pokračující výzkum na Antarktidě s nebývalým zájmem a zvědavostí. Čeká na to, co tajemného led na nejjižnějším světadíle odkryje.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu