válkaČeskoslovenskoobjevy

Ukradený gumový kačer se vrátil do rodiny po pětileté cestě kolem světa

Ukradený gumový kačer se vrátil do rodiny po pětileté cestě kolem světa
Zdroj: seacoastonline.com
+ 4 fotky+ 5 fotek

Před pěti lety ukradl neznámý pachatel ze zahrady jednoho domu v Hamptonu velkého žlutého kačera a vzal ho na velkolepou výpravu kolem světa. Po pěti letech cestování se gumová hračka vrátila na své původní místo, ale tajemstvím zůstalo, kdo a proč ji odcizil. Ne, tohle vážně není novinářská kachna...

Yvonne Pokorná 10. května 2017

Gumový kačer přišel do rodiny Troiano zhruba před 10 lety, když ho dcera Alicia dostala jako dárek od sousedů za to, že jim hlídala dítě. Dala mu jméno Baldie a umístila ho na umělé jezírko na zahradě. Pět let na to Baldie záhadně zmizel, ale Troiano si z toho nic nedělali. Alespoň ne do chvíle, kdy po pár měsících dostali pohlednici s poštovním razítkem z Kuvajtu, na které jim jejich zatoulaný kačer psal o své cestě do Amsterodamu, Hondurasu a na Blízký východ. Zároveň je vyzval ke sledování facebookové stránky nazvané “Gale Ducky”.

Kačer na cestách

Kačer na cestách

Dalších pět let tak rodina Troiano byla neustále informována o kačerových dobrodružstvích a toulkách po světě. Baldie zavítal do různých částí světa včetně Karibiku, Mexika, Jižní Koreje, Zimbabwe, Islandu, Panamy a mnoha evropských zemí, dokonce i do Spojených států. Nejen Troiano se o jeho husarské kousky zajímali, ale rovněž i místní tisk se zájmem sledoval Baldieho putování, stejně jako 600 jeho fanoušků na Facebooku.

Po návštěvě asi 20 různých zemí světa, se Gale Ducky jednoho dne nečekaně vrátil domů. Našli ho stát na chodníku před domem s kufrem vedle sebe. Zavazadlo obsahovalo většinou mapy z míst, které kačer navštívil, ale bylo tam i několik zvláštních předmětů, jako třeba náramek přátelství, velké sluneční brýle a klobouk z Disneylandu. Rovněž v něm našli hrst vlakových jízdenek, cestovní příručky a dokonce obchodní navštívenky se vzkazem “Sledujte mě na Facebooku” na zadní straně. Kdokoliv, kdo stál za tímto tajemným projektem, si s tím musel dát nemalou práci. Proto je škoda, že jeho totožnost zůstala tajemstvím.

Kačer na cestách

Kačer na cestách

Ačkoli se rodina snažila z obsahu kufru nějak zjistit, kdo a proč jejich kačera vyslal do světa, nenašli žádné vysvětlení. Napadlo je, že dotyčným byl možná pilot, neboť na jedné z fotek se hračka ocitla v kokpitu letadla mezi oběma piloty. “Mám tolik otázek. Ráda bych se dozvěděla, proč je napadlo vytáhnout kachnu z jezírka a vzít ji kolem světa, obzvlášť když to není maličká hračka, kterou je snadné strčit do cestovního zavazadla,” nechala se slyšet majitelka hračky Alicia Troiano.

To, že někdo neznámý vnikl na jejich pozemek a tajně jim jejich kačera odcizil, majitelům nijak nevadí. Naopak se přiznali, že je jim docela líto, že dobrodružství Baldieho již končí, a neuvidí tak na Facebooku snímky z dalších destinací.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu