válkaČeskoslovenskoobjevy

Ufologové našli v Rusku podivný kámen ve tvaru létajícího talíře

Ufologové našli v Rusku podivný kámen ve tvaru létajícího talíře
Zdroj: mysteriousuniverse.com

Ruská ufologická skupina se vypravila na expedici, jejímž cílem bylo vytáhnout ze strže kámen tvaru létajícího talíře. Podle nich je oblast známá výskytem UFO a kámen by mohl s úkazy souviset.

Tomáš Chalupa 16. září 2015

Čtyřmetrový kamenný disk se nacházel v rokli v pohoří Medvedskaja ve Volgogradské oblasti. Skupině ufologů z Kosmopolska se ho podařilo vytáhnout a nyní je v rukou odborníků v muzeu v Žirnově. Ti odhadují stáří kamenu na milion let. Je složen z velké části z wolframu, což je velmi neobvyklé.

Celá oblast Medvedskaja je známá častým pozorováním UFO, nejrůznějších světel na obloze a dalších podivných jevů.Část oblasti je zamořená radioaktivitou, jedovaté jsou i místní prameny, což vede k častému umrtí zvířat. Celé pohoří je protkáno podzemními tunely, část z nich ale byla zničena za bojů za druhé světové války. MÍstní legendy říkají, že tunely jsou obývany zvláštní rasou hadích lidí a samotné tunely jsou mimozemského původu. Proto zřejmě hledači z ufoogického týmu věnovali takovou pozornost onomu kameni.

Zajímavé je, že podobný diskovitý kámen byl nalezen v tomto roce také na SIbiři. Není mezi nimi však nejspíš vůbec žádná spojitost, byť se ufologové snaží dokázat opak. Přece jen se dá těžko předpokládat, že by mimozemšťané létali v kamenných vesmírných lodích. Takže to nakonec možná bude jen kámen.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu