Je na Měsíci mimozemská anténa a základna? Tenhle snímek je prý důkazem, že ano.

Je na Měsíci mimozemská anténa a základna? Tenhle snímek je prý důkazem, že ano. | zdroj: dailymail.co.uk


Ufologové našli na snímku z Měsíce anténu, skrývá NASA pravdu?

TÉMATA: měsíc | ufo | záhady | mimozemšťané

user-avatar

Tomáš Chalupa

13. 09. 2016 | 12:00

Finský ufolog Mark Sawalha našel na jednom ze snímků Měsíce pořízených sondou Lunar Orbiter velmi zvláštní objekt. Vypadá to jako anténa. Těží mimozemšťané na Měsíci a NASA to tají? Podle ufologů o tom není pochyb.

Podle Sawalhy je navíc anténa na vrcholu podzemní základny, kterou na Měsíci vybudovali mimozemšťané. "Mimozemšťané těží suroviny na Měsíci a mají zde i své základny. Existuje více nálezů, které tuto teorii potvrzují," tvrdí Sawalha. NASA prý o všem ví, ale odmítá to zveřejnit. Podle Sawalhy je to i důvod, proč NASA přestala po skončení programu Apollo posílat na Měsíc lodě s lidskou posádkou. Mohla by tam totiž objevit právě mimozemské artefakty. 

Při bližším zkoumání snímku se ukazuje, že pod anténou je rovina. To by měl být strop podzemní základny. Ovšem odborníci mají jiný názor. Vše je jen optická iluze. Nigel Watson, autor knižního bestselleru o tom, jak správně pozorovat UFO, tvrdí, že je to stín kopce. "Existuje mnoho jiných vysvětlení tohoto jevu, aniž bychom do toho museli plést mimozemšťany," podotýká Watson. 

Podobná aféra s anténou se neděje poprvé. Mexický lovec UFO MexicoGeek zveřejnil záběr, na kterém figuruje podobná anténa nebo kopí. I on prohlašoval, že anténa je součástí dokovacího systému pro vesmírné lodě. Ukázalo se však, že šlo o malý kráter. Hledání mimozemšťanů jen pomocí fotek je ošemetná věc, protože často lidé mohou podlehnout optickým klamům, které je vedou k nesprávným závěrům. 

user-avatar

Tomáš Chalupa

13. 09. 2016 | 12:00

Zavří­t reklamu