válkaČeskoslovenskoobjevy

Učitelka jógy předvádí své umění na nejkrásnějších místech světa

Učitelka jógy předvádí své umění na nejkrásnějších místech světa
Zdroj: instagram/yogaholico
+ 21 fotek+ 22 fotek

Pařížská Eiffelovka, Golden Gate Bridge v San Francisco nebo Machu Picchu v Peru. Co mají tyto ikonické památky společného s jógou? Právě na takových a jim podobných místech provádí švédská učitelka jógy Greta Grondahlová své jógové ásány a nechává se při tom fotografovat. Její fotky na Instagramu již přilákaly tisíce nadšených fanoušků. Není divu, třiadvacetiletá ohebná jogínka na nich působí velmi sexy. Atraktivitu jejích fotek ještě zvyšuje atraktivní prostředí, na jehož pozadí cvičí.

Yvonne Pokorná 4. září 2016

Gretě bylo třináct, když se poprvé postavila na jógovou podložku. Od osmnácti roků cvičí jógu denně, někdy až tři hodiny. Nyní jógu předvádí a vyučuje po celém světě a na Instagramu má už přes 10 000 followerů, kteří se obdivují jejímu umění.

“Jóga změnila můj život,” říká. “Pomohla mi vrátit se do svého středu, ke svým kořenům a k sobě samé, takže se mohu cítit doma všude po světě,” vysvětluje. V amazonské džungli dokázala žít měsíc bez elektřiny, ale vůbec jí to nevadilo. “Byla jsem odpojená, abych se opravdu napojila,” naznačuje tajemně. Nejvíce ji bavilo cvičit jógu na Santa Teresa v Kostarice a na havajském ostrově Kauai, neboť se tam potkávala s mnoha otevřenými a milými lidmi.

Jak ale Grondahlová dodává, jóga nebyla láska na první pohled. Na první lekci ji vůbec nebavila. “Tehdy jsem byla velmi neohebná tenistka se soutěživou povahou,” vzpomíná. Ztuhlost svalů jí působila problémy. “Trpěla jsem a nechápala jsem, jak mohou lidé chodit do jógy,” přiznává. Postupem času si ale uvědomila, že je to mnohem více o flexibilitě její mysli a srdce než těla. “Začala jsem rozumět kráse jógové terapie a tomu, že s trpělivostí, praxí a pozorností nic není nemožné,” podotýká. “Věřte nebo ne, ale mimo podložku praktikuji jógu nejvíc. Zůstat klidná, když málem nestíhám letadlo, obejmout se s cizincem nebo nedívat se na hodinky první hodinu nového dne,” prozrazuje Švédka něco z toho, co ji indická nauka naučila.

Další články

Zavří­t reklamu