válkaČeskoslovenskoobjevy

Úchvatné fotky odvážných highlinerů nad kaňony v Kalifornii

Úchvatné fotky odvážných highlinerů nad kaňony v Kalifornii
Zdroj: www.camerongardner.com
+ 12 fotek+ 13 fotek

25letý americký fotograf Cameron Gardner miluje dobrodružství a rád proto fotí na různých místech světa všelijaké odvážné kousky různých dobrodruhů, jako například těch, co rádi balancují vysoko nad zemí na pružném laně a říkají si highlineři. Gardner si s nimi zajel do kaňonů v Utahu a jižní Kalifornii a pořídil fotky, nad kterými se možná leckomu zježí vlasy hrůzou na hlavě.

Ivanhoe 22. srpna 2015

„Přecházet tak vysoko po laně je zvláštním zážitkem pro každého, je to balancování mezi strachem a radostí. Jakmile se ale uklidníte a zvyknete si, stává se to opravdovou meditací,“ popisuje fotograf své vlastní zkušenosti s highliningem.

Přechod po laně má podle něj hodně společného se životem. „Krok za krokem překonáváte překážky, než se vrátíte zpátky na pevnou zem,“ říká. Klíčem k úspěchu je mít svůj dech pod kontrolou, soustředit se jen na druhý konec lana a s roztaženýma rukama udržovat rovnováhu. Jeho kolegové, které vyfotil, zvládnout přejít z jednoho konce lana na druhý nanejvýš za deset minut a klidně si v půli cesty nad srázem vleže odpočinout. Žádné strachy, jsou přece dobře jištěni.

Další články

Zavří­t reklamu