válkaČeskoslovenskoobjevy

Ubytování pro odvážné: Nezisková organizace nabízí noc uprostřed smečky lvů

Ubytování pro odvážné: Nezisková organizace nabízí noc uprostřed smečky lvů
Zdroj: airbnb.co.uk
+ 1 fotka+ 2 fotky

Zážitek, na který do konce života nezapomenete - i tak se dá mluvit o ubytování, které na Airbnb nabízí nezisková jihoafrická organizace GG Conservation. Díky ní můžete strávit doslova noc mezi lvy.

Simona Knotkova 12. ledna 2019

Je to prostý třípokojový domek bez klimatizace a televize. Přesto za jednu noc zaplatíte 104 dolarů (cca 2332 korun). Bydlet totiž budete v samotném srdci lví smečky, která stavení obklopuje. Od přímého kontaktu s návštěvníky ji odděluje pouze elektrický plot. Rezervací ubytování, které zprostředkovává stránka Airbnb, navíc pomůžete dobré věci. Veškerý výtěžek totiž putuje přírodní rezervaci GG Conservation sídlící v jihoafrickém Harrismithu.

„Naši hosté zkrátka žijí mezi lvy, z první ruky mají pohled na majestátnost lvích druhů. Můžou pozorovat, jaké je jejich přirozené chování, jak mezi sebou komunikují a jak se hrdě páří, což je vždy velmi zajímavá, u srdce hřející a zábavná podívaná. Naše rezervace je jedinečná v tom, že lvy nechováme a nedovolujeme veřejnosti, aby se k nim přibližovala. I tak je ale mohou zájemci sledovat z bezprostřední blízkosti. Zároveň ví, že poplatky za ubytování jdou přímo neziskové organizaci, která lvy chrání a stará se o jejich bezpečnost. Je to win-win situace,“ sdělila ředitelka GG Conservation Suzanne Scott.

Nejodvážnější jedinci si mohou udělat třeba i grilování na terase, zatímco budou mít bezprostřední výhled na šelmy. Podobné jednání se ale přesto moc nedoporučuje. Vůně opékajícího se masa by totiž zvířata nepochybně rozdráždila.

„Když stojíte u plotu, od lvů vás dělí méně než metr. Od schodů, verandy nebo terasy jsou to dva metry. Připadá vám, jako byste byli součástí jejich smečky, skoro pociťujete jejich hrdost. Nejlepší je, když jste v noci obklopeni řevem sedmdesáti sedmi lvů. Je úžasně inspirující je poslouchat,“ dodává Scott.

Návštěvníci si ve svých recenzích nemohou ubytování vynachválit. „Lví dům byl jeden z nejunikátnějších, nejkouzelnějších a nejneskutečnějších zážitků mého života. Díky Airbnb jsem byl ubytovaný už na více jak stovce místech celého světa, a musím říct, že toto patřilo jednoznačně k mým nejoblíbenějším. Život mezi lvy a jejich královská přítomnost byly fascinující, rozhodně se sem ještě vrátím,“ píše například jeden z bývalých hostů.

Více informací najdete zde.

Další články

Zavří­t reklamu