válkaČeskoslovenskoobjevy

U2 v New Yorku: Vydělávají si na chleba hraním v metru a Bono opět sletěl z kola

+ 7 fotek+ 8 fotek

Irská rocková kapela U2 sice vyprodává koncertní sály po celém světě a prodává miliony desek, to jí však nemůže zabránit v tom, aby si zahrála naživo na nejméně prestižním místě na světě – v newyorském metru.

blondie 7. května 2015

Věčně spěchající cestující nevěřili vlastním očím a uším, když na zastávce metra Grand Central v New Yorku uviděli a uslyšeli hrát naživo slavnou irskou kapelu U2. Ti v převlecích za pouliční mezikanty tady v akustické verzi odehráli tři své hity: „Still Haven’t Found“, „What I’m Looking For Desire“ a „Angel Of Harlem“. Bubeník Larry Mullen junior mlátil do převrácených plastových kyblíků jako do bubnů a kytarista Edge nechal ležet na zemi otevřené pouzdro od kytary, aby jim kolemjdoucí hodili pár mincí, jako kdyby jich neměli dost.

U2 jako pouliční muzikanti na nástupišti metra

U2 jako pouliční muzikanti na nástupišti metra

Vystoupení si natáčel na mobil také dvorní kuchař kapely Mario Batali. V hloučku posluchačů postával i americký herec, komik a zpěvák Jimmy Fallon, který uvádí talk show The Tonight Show na NBC. Právě v tomto pořadu mají U2 8. května naživo vystoupit, půl roku poté, co museli zrušit své vystoupení kvůli Bonově nehodě. Ten loni v listopadu upadl na kole a na šesti místech si zlomil paži a poranil si oko. Jimmy Fallon pak ten večer zaskočil a zazpíval v talk show místo něj. Nedávno se však s Bonem vesele proháněl na bicyklech v ulicích New Yorku – do chvíle, než zpěváka srazila na zem dodávka. Bono samozřejmě pád jen simuloval na kamery a pod koly auta ve skutečnosti ležela jen jeho figurína. Fanoušci se tedy nemusejí obávat, že kapela opět zruší své turné..

Bono opět spadl z kola, tentokrát se mu nic nestalo.

Bono opět spadl z kola, tentokrát se mu nic nestalo.

Není to poprvé, co U2 na ulici koncertovali. V rodném Dublinu, kde se to pouličními muzikanty jen hemží, zpívají s lidmi před hospodou třeba během vánočních svátků.

Další články

Zavří­t reklamu