válkaČeskoslovenskoobjevy

U Disneyho vymysleli robota, který sám kreslí obrazy do písku

Beach Bot je roztomilý robůtek, který zcela bez lidské pomoci popojíždí po pláži a kreslí na ni obrazce. Ty mu lze zadat přes mobil nebo tablet. Robotický sympaťák si ihned získal velkou oblibu.

Tomáš Chalupa 6. února 2015

Není to jen tak nějaký bezduchý robot, je to přátelské stvoření s vlastní duší, stojí napsáno na webových stránkách společnosti Disney Research. Disney totiž není jen otcem mnoha animovaných postav, ale díky vývojářskému týmu ve Švýcarsku stvořil také tohoto robůtka, který ze všeho nejvíce připomíná oranžovou želvu.

Beach Bot má 60 cm na délku a 40 cm na šířku a tři kola (dvě vzadu a jedno vepředu). Příprava pro kresbu do písku je poměrně jednoduchá, je potřeba jen zapíchnout do země tyčky, kterými se vykolíkuje plocha, na které se má robot pohybovat. Dál už se celý proces ovládá manuálně, ale to je poměrně komplikované, pokud člověk není na vyvýšeném místě, aby viděl, jak celý obraz vypadá. Lepší je zadat do paměti stroje obraz z mobilu nebo tabletu a pak se jen kochat tím, jak Beach Bot převede obraz do reality.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu