válkaČeskoslovenskoobjevy

Tvůrcům filmu Kmotr vyhrožovala mafie, museli přerušit natáčení

Tvůrcům filmu Kmotr vyhrožovala mafie, museli přerušit natáčení
Zdroj: thevintagenews.com
+ 1 fotka+ 2 fotky

Nejslavnější gangsterka všech dob měla sama docela velké problémy s gangstery, přesněji s členy mafiánské rodiny Colombo. Francis Ford Coppola dokonce musel natáčení na nějakou dobu přerušit.

Tomáš Chalupa 30. května 2021

Oficiálně se proti filmu nestavěla mafie jako taková, což by bylo samozřejmě skandální, ale nezisková organizace nazvaná Italian-American Civil Rights League, tedy Liga za občanská práva Italoameričanů. Členy této organizace a jedněmi z nejviditelnějších postav byli zpěvák Frank Sinatra (který měl blízko k mafii) a také Joe Colombo, hlava mafiánské rodiny Colombo. Spolek měl oficiálně za úkol bojovat proti negativním stereotypům o Italoameričanech.

Organizace se všemožně snažila zabránit vzniku filmu. Výhružky chodily nejen režisérovi filmu Coppolovi, ale i producentovi Alu Ruddymu. Ten nakonec nařídil zastavení natáčení, dokud se situace nějak nevyřeší. Ruddy pak vyšel požadavkům organizace vstříc v tom, že slovo mafie se neobjevovalo v žádném oficiálním dokumentu ani ve scénáři. V prvním díle trilogie slovo mafie skutečně nezazní ani jednou.

Thumbnail # Marlon Brando se pro roli Kmotra změnil k nepoznání. V maskérně zestárl o několik let
Mohlo by Vás zajímat:

Marlon Brando se pro roli Kmotra změnil k nepoznání. V maskérně zestárl o několik let

Mafie se částečně zapojila do produkce filmu, dokonce byli skuteční mafiáni obsazeni do rolí filmových mafiánů. Bodyguard rodiny Colombo Lenny Montana si zahrál filmového gangstera Lucu Brasiho, k čemuž došlo v podstatě náhodou, protože se pohyboval v okolí natáčení. Byl ale při filmování velmi nervózní, zejména když se pohyboval v přítomnosti hlavní hvězdy filmu Marlona Branda. Také měl poněkud zvláštní nápady. Jednou chytil nějakou myš, ocas jí namočil do terpentinu a zapálil. Myš s hořícím ocasem pak pobíhala po budově, kde se natáčelo, což způsobilo malý požár a pořádné nervy Coppolovi i celému štábu. Film se nakonec podařilo dokončit a mafie i díky přítomnosti Montany proti snímku nevystupovala.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu