válkaČeskoslovenskoobjevy

Turistka vrátila věci, které ukradla z Pompejí. 15 let jí prý přinášely smůlu

Turistka vrátila věci, které ukradla z Pompejí. 15 let jí prý přinášely smůlu
Zdroj: Wikimedia Commons, Matthias Süßen, CC BY-SA 3.0
+ 3 fotky+ 4 fotky

O tom, že krást se nevyplácí, se na vlastní kůži přesvědčila žena z Kanady. Ukradené historické artefakty z Pompejí jí údajně roky nosily smůlu.

Simona Knotkova 23. října 2020

Turistka z Kanady, uváděná pod křestním jménem Nicole, se do Pompejí vypravila v roce 2005. Z oblasti bývalého města, které v roce 79 lehlo po výbuchu sopky Vesuv popelem, odcizila několik předmětů. Byly mezi nimi dvě mozaikové kachličky, úlomek keramiky a několik částí amfory. Žena si chtěla přinést domů unikátní kus historie, který jen tak někdo nemá. Za patnáct let ovšem zažila tolik smůly a nešťastných událostí a nyní je názoru, že věci ukradené z Pompejí jsou prokleté. Prostřednictvím cestovního agenta je vrátila zpět do jejich domoviny a Italy prosí, aby si je laskavě vzali zpět.

Thumbnail # Poslední nález z Pompejí: Děti se hrůzou tiskly ke svým matkám, než je proudy lávy usmrtily
Mohlo by Vás zajímat:

Poslední nález z Pompejí: Děti se hrůzou tiskly ke svým matkám, než je proudy lávy usmrtily

„Vzala jsem kus historie, který se časem vykrystalizoval a má v sobě hodně negativní energie. Lidé tam zemřeli příšerným způsobem a já si odnesla domů kusy zničené země. Od té doby se mě a mé rodiny drží smůla. Je mi třicet šest let a už dvakrát jsem měla rakovinu prsu, naposledy jsme musela podstoupit dvojitou mastektomii. Moje rodina i já máme finanční problémy. Jsme dobří lidé a nechci, aby se tato kletba předávala na mou rodinu nebo děti,“ píše v dopise, který publikoval italský deník Il Messagero.

Žena dodala, že z celé záležitosti si odnesla poučení a prosí Boha o odpuštění. Zajímavostí přitom je, že nebyla jediná, kdo se společně s ní po letech přiznal k odsouzeníhodnému činu. V zásilce z Kanady byly také kameny, které vracel manželský pár podepsaný jmény Alastain a Kimberly.

Thumbnail # Archeologové našli v Pompejích kostru muže, kterého během výbuchu připravil kámen o hlavu
Mohlo by Vás zajímat:

Archeologové našli v Pompejích kostru muže, kterého během výbuchu připravil kámen o hlavu

„Vracím kameny, které jsem si vzal společně se svou manželkou při návštěvě Pompejí a Vesuvu v roce 2005. Vzali jsme je, aniž bychom přemýšleli o bolesti a utrpení, které tyto nebohé duše musely během výbuchu zažít, a o jejich strašlivé smrti. Omlouváme se a prosíme vás o odpuštění za tuto příšernou volbu. Ať jejich duše odpočívají v pokoji,“ stojí v jejich dopise.

Pompeje jsou kradenými artefakty proslulé. Mnoho lidí doběhne po čase svědomí a předměty s omluvnými vzkazy zase vrací.

Další články

Zavří­t reklamu