válkaČeskoslovenskoobjevy

Turista objevil létající talíř na nástěnné malbě v rumunském klášteře

Turista objevil létající talíř na nástěnné malbě v rumunském klášteře
Zdroj: misteriosysecretos.net
+ 4 fotky+ 5 fotek

Podivný disk vznášející se nad kostelem byl nalezen na jedné z fresek 700 let starého kláštera v Rumunsku. Ufologové tvrdí, že jde jen o další z mnoha starých obrazů, které svědčí o návštěvách z vesmíru napříč historií a celým světem.

tyrion 18. října 2015

Obraz je namalován na zdi kostela dominikánského kláštera Biserica Manastirii v rumunském městě Sighisoara, které je považováno za rodiště valašského knížete Vlada III. Draculy, jenž nechvalně proslul svou krutostí a stal se inspirací pro hororového upíra Drákulu.

Fresku vyfotil turista Catalina Borta a zaslal ji expertům z izraelské ufologické organizace EURA. Na obraze vidíme kruhový objekt, kterak se vznáší nad kostelem, vrhá k obloze proud světla a zanechává za sebou kouřovou stoupu. Titulek doprovázející malbu je v německém jazyce a v překladu do češtiny znamená: „Izraeli, vlož svou naději v Pána.“ Podle EURA jde o citát z Knihy žalmů.

Kostel v dominikánském klášteře Manastirii, kde se nachází freska s UFO.

Kostel v dominikánském klášteře Manastirii, kde se nachází freska s UFO.

Stáří fresky není uvedeno. Klášter byl postaven ve 14. století a později byl zničen a znovu vybudován v 17. století. Experti z EURA se domnívají, že nápis pochází až z doby po roce 1523, kdy byla Bible poprvé přeložena do němčiny.

Ufologové dávají obraz do souvislostí s dalšími známými obrazy, na kterých se objevují disky připomínající létající talíře. Jedním z nich je i ilustrace v knize Prodigiorum Liber, v níž historik Julius Obsequens popisuje událost z Říma, kdy měl být viděn objekt při západu slunce a velký ohnivý paprsek vpravo od něj. Pozorování se odehrálo v roce 98 před naším letopočtem.

Ilustrace z knihy Prodigiorum liber

Ilustrace z knihy Prodigiorum liber

„Létající talíře, UFO a jiné zvláštní objekty na obloze jsou zobrazovány napříč lidskou historií,“ tvrdí Nigel Watson, autor Manuálu pro vyšetřování UFO. „To, co se jeví jako UFO a mimozemšťané, se vyskytuje na jeskyních malbách pravěkého člověka, renesančních religiozních obrazech a v textech kronikářů a dalších vypravěčů,“ dodává.

Francouzské mince ze 17. století

Francouzské mince ze 17. století

Jedny z nejpůsobivějších vyobrazení UFO lze podle něj nalézt v renesančním umění. Příkladem může být obraz z roku 1350, nazvaný Ukřižování, kde jsou vyobrazena dvě vzdušná plavidla sférického tvaru s pilotem uvnitř. Visí nad kostelním oltářem v srbském klášteře Visoki Dečani. Madona se svatým Janem od malíře Domenica Ghirlandaia zachycuje létající disk s paprsky, z nějž vycházejí paprsky a přecházejí přes levé rameno Panny Marie. Muž, který stojí se psem za Ježíšovou matkou, hledí vzhůru a pozoruje vznášející se objekt.

Kristův křest od malíře Aerta de Geldera z roku 1710

Kristův křest od malíře Aerta de Geldera z roku 1710

Nádhernou vizi kulatého plavidla pak představuje obraz Kristova křtu od Aerta De Geldera z roku 1710, který je k vidění ve Fitzwiliamově muzeu v Cambridge. Paprsky světla vycházející z tohoto objektu ozařují postavy Ježíše a Jana Křitele.

Vědci si obvykle tyto motivy na biblických malbách vysvětlují jako uměleckou symboliku a imaginaci. Kruhové objekty na obloze podle nich reprezentují anděly a paprsky světla symbolizují Ducha svatého. „Paradoxem je, že když lidé dnes vidí podobné objekty na obloze, dávají si jejich aktivity do spojitosti s konceptem starodávných astronautů, o kterých předpokládáme, že jsme je v minulosti uctívali jako bohy,“ podotkl Watson.

Další články

Zavří­t reklamu