Zvědavé krávy pozorují mládě tuleně a snaží se mu nějak pomoci.

Zvědavé krávy pozorují mládě tuleně a snaží se mu nějak pomoci. | zdroj: dailymail.co.uk


Tulení mimino uvízlé v bahně zachránily zvědavé krávy

TÉMATA: příroda | zvířata | záchrana zvířat | tuleni

user-avatar

Markéta Oderská

24. 07. 2015 | 09:45

Milovník ptactva Ian Ellis si zrovna užíval krásného červencového rána v ptačí rezervaci v Anglii, když tu svým dalekohledem náhle zpozoroval cosi zvláštního. Nemohl přehlédnout hlouček asi 30 krav, které zvědavě koukaly dolů k zemi a snažili se cosi jemně pošťuchovat. To něco bylo malinké mládě tuleně, které mu teď hledělo přímo do objektivu, a vypadalo, jako by očima prosilo o pomoc.

67letý muž okamžitě kontaktoval Přírodní rezervaci pro tuleně Natureland, která jej požádala, aby mládě sebral a přivezl jim ho. Důchodce s pomocí dalšího muže zvíře z bahna vyprostil, zabalil je do kabátu a odnesl k sobě do auta.

Mládě z bahna vyprostil 67letý důchodce Ian Ellis.

Ukázalo se, že mládě je pouhých pět dnů staré. Zřejmě se oddělilo od matky a ztratilo se v potoce. Když vylezlo z vody na břeh a hledalo svou matku, zabořilo se do bahna kousek od pasoucích se krav. „Na okrajích mokřadů bývají tuleni, ale to, jak ty krávy byly zvědavé, způsobilo, že jsem si ho všiml,“ řekl Ian deníku Express. Díky tomu se podařilo zvířecího sirotka zachránit. Bylo podvyživené a dehydrované.

Hladové a žíznivé zvíře skončilo v tulení rezervaci, kde dostalo tekutiny a stravu.

„Dali jsme mu pomocí žaludeční sondy rehydratační výživu a nyní dostává vysoce tučné sledě, což mu pomůže nabrat zpátky váhu,“ uvedli pracovníci Naturelandu. Tulení holčičce dali jméno Celebration na počest 50. výročí založení rezervace. „Jakmile zesílí a dosáhne váhy 27 až 32 kilogramů a bude schopná se sama živit ve vodách, vrátíme ji zpět do volné přírody,“ uvedl ředitel Naturelandu Richard Yeadon. Ročně tato rezervace zachrání 30 až 50 tuleňů.

user-avatar

Markéta Oderská

24. 07. 2015 | 09:45

Zavří­t reklamu