Z houpačky je nádherný výhled do širého okolí. Otázkou je, jestli vás bude během adrenalinové jízdy vůbec zajímat.

Z houpačky je nádherný výhled do širého okolí. Otázkou je, jestli vás bude během adrenalinové jízdy vůbec zajímat. | zdroj: dailymail.co.uk


Troufli byste si? Houpačka v čínském parku se nachází nad 700 metrů vysokým útesem

TÉMATA: atrakce | světové rekordy | čína

user-avatar

Simona Knotková

11. 06. 2020 | 08:00

Geopark v čínském Čchung-čchingu se může chlubit novou atrakci. Turisté se mohou zhoupnout na houpačce, která svými mírami trhá rekordy.

Národní geopark Čchung-čching Jün-jang Lung-kang láká turisty na novou atrakci. Tedy aspoň ty odvážnější. Vyhlídka situovaná na 700 metrů vysokém útesu se rozrostla o obří houpačku, na níž se zájemci zhoupnou na lanech připevněných k 99 metrů dlouhé konstrukci. Tato délka je nejenom hrubým ekvivalentem třicetipatrové budovy, ale z atrakce rovněž činí nejdelší houpačku na světě. Dosavadním vítězem je podle Guinnessovy knihy rekordů "pouhých" 88 metrů měřící houpačka v jihoafrickém Durbanu.

Pořádně adrenalinová je také rychlost houpání, která dosahuje 128 km/h. Maximální úhel zhoupnutí je 90 stupňů, což je cca 70 metrů od útesu.

Houpačka byla dokončena na konci minulého roku a má za sebou čtyřměsíční zkušební dobu. Zatím ale ne s živými testery – nikdo z lidí se dosud neodvážil na houpačku usednout, a proto konstruktéři museli použít figuríny. Majitelé ale i tak chlácholí veřejnost a ujišťují ji, že se není čeho bát. Konstrukce je údajně navržena tak, aby přežila i ty nejtěžší přírodní katastrofy. O bezpečnost dobrodruhů se poté stará speciální postroj.

"Pro zajištění bezpečnosti jsme využili konstrukční ocel s nejvyšším bezpečnostním výkonem na světě a pokročilé technologie jako například bezešvé svařování. Stavba je také odolná vůči bleskům a vydrží zemětřesení a tajfuny nejvyšších stupňů," říká generální manažer turistického rozvoje v okrese Jün-jang Li Pcheng-fej.

Hlavní inženýr projektu Š' Süe-pin dodává: "Turisté musí mít na sobě bezpečnostní oblečení certifikované Evropskou unií. Abychom jim poskytli ještě větší ochranu, na vnější stranu oblečení jsme přidali na míru šité bezpečností pásy."

Atrakce měla být oficiálně spuštěna již dříve v tomto roce, ale kvůli koronaviru musely být plány pozměněny. Pokud nedojde k dalším komplikacím, první návštěvníci by na houpačku mohli zasednout 30. června.

user-avatar

Simona Knotková

11. 06. 2020 | 08:00

Zavří­t reklamu