válkaČeskoslovenskoobjevy

Trosky letadla na Réunionu patří zmizelému Boeingu

Trosky letadla na Réunionu patří zmizelému Boeingu
Zdroj: mysteriousuniverse.com

Na ostrově Réunion se našly v červenci vyplavené trosky letadla. Ihned se začalo spekulovat o tom, že by mohly patřit zmizelému Boeingu 777 Malajských aerolinií. Nyní se domněnky potvrdily – jde o trosky z letu MH370. Záhada je zase o trošku blíž vyřešení.

Tomáš Chalupa 15. září 2015

Dvoumetrový kus křídla zvaný flaperon po prozkoumání francouzskými odborníky skutečně patří záhadně zmizelému letadlu, po kterém dlouhé měsíce pátral doslova celý svět. Na ostrov ho zřejmě odnesly mořské proudy, takže se nedá předpokládat, že by se letadlo zřítilo někde poblíž ostrova. Na druhou stranu se tím vyvrací množství konspiračních teorií, především ta, že letadlo přistálo (nebo bylo nuceno přistát) na americké vojenské základně na ostrově Diego Garcia.

Letoun se ztratil 8. března loňského roku a až do letošního července po něm nebyla nalezena jediná stopa. Nález flaperonu může napomoci určit lokalitu, kde letadlo spadlo. Vyšetřovatelé nehody zároveň doufají, že moře vyplaví i další části letadla, aby bylo možné lépe určit příčinu nehody. Zatím se jen potvrdilo všeobecné očekávání, že letadlo se zřítilo do oceánu. Ovšem pokud to bylo záměrným dílem pilota, nebo zda došlo k technické závadě či zaúřadovalo počasí, se z nalezených trosek zatím vyčíst nedá. Vyšetřovatelé tak mají před sebou ještě spoustu práce a není jisté, zda se záhadu podaří vůbec objasnit.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu