válkaČeskoslovenskoobjevy

Trojice Makedonců vykradla slovenskou poštu. Usvědčila je selfíčka s lupem

Trojice Makedonců vykradla slovenskou poštu. Usvědčila je selfíčka s lupem
Zdroj: aktuality.sk

Pravidel úspěšné krádeže je celá řádka, ale jedno z nejdůležitějších určitě zní: Nefoťte se s ukořistěným lupem. Právě to porušila trojice mužů, která vykradla poštu ve slovenských Voderadech nedaleko Trnavy.

Simona Knotkova 24. října 2018

K incidentu došlo 3. října brzy ráno. Zamaskování pachatelé si počkali na zaměstnankyni pošty, která budovu odemykala, a do obličeje jí nastříkali slzný sprej. Následně ji pod pohrůžkou použití zbraně donutili vydat větší finanční obnos.

Během následné honičky s policisty se dvěma mužům podařilo vyskočit z auta a schovat se v kukuřičném poli, kde si pořídili selfies s uloupenými bankovkami. Třetí zloděj pokračoval v cestě do Jelky. Po příjezdu do obce auto opustil a utekl.

Jednoho z podezřelých policie zadržela už na druhý den. „Druhý den po loupeži zadrželi v Sládkovičově operativní pracovníci trnavské kriminální policie podezřelého Slavcha, který se při výslechu ke skutku přiznal. Zajištěna byla i část uloupených peněz,“ sdělila krajská policejní mluvčí v Trnavě Martina Kredatusová, jak uvádí server aktuality.sk.

Kromě Slavcha (28 let) se policii podařilo identifikovat Kristijana (24) a Gorana (42), všechny s makedonskou státní příslušností. Usvědčily je mimo jiné i fotografie, na kterých se chlubí s ukradenými penězi.

Dopadený Slavcho je momentálně ve vazbě. Za loupež se zbraní mu hrozí sedm až dvanáct let odnětí svobody. Zbylí dva Makedonci jsou stále na útěku.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu