válkaČeskoslovenskoobjevy

Trojice Makedonců vykradla slovenskou poštu. Usvědčila je selfíčka s lupem

Trojice Makedonců vykradla slovenskou poštu. Usvědčila je selfíčka s lupem
Zdroj: aktuality.sk

Pravidel úspěšné krádeže je celá řádka, ale jedno z nejdůležitějších určitě zní: Nefoťte se s ukořistěným lupem. Právě to porušila trojice mužů, která vykradla poštu ve slovenských Voderadech nedaleko Trnavy.

Simona Knotkova 24. října 2018

K incidentu došlo 3. října brzy ráno. Zamaskování pachatelé si počkali na zaměstnankyni pošty, která budovu odemykala, a do obličeje jí nastříkali slzný sprej. Následně ji pod pohrůžkou použití zbraně donutili vydat větší finanční obnos.

Během následné honičky s policisty se dvěma mužům podařilo vyskočit z auta a schovat se v kukuřičném poli, kde si pořídili selfies s uloupenými bankovkami. Třetí zloděj pokračoval v cestě do Jelky. Po příjezdu do obce auto opustil a utekl.

Jednoho z podezřelých policie zadržela už na druhý den. „Druhý den po loupeži zadrželi v Sládkovičově operativní pracovníci trnavské kriminální policie podezřelého Slavcha, který se při výslechu ke skutku přiznal. Zajištěna byla i část uloupených peněz,“ sdělila krajská policejní mluvčí v Trnavě Martina Kredatusová, jak uvádí server aktuality.sk.

Kromě Slavcha (28 let) se policii podařilo identifikovat Kristijana (24) a Gorana (42), všechny s makedonskou státní příslušností. Usvědčily je mimo jiné i fotografie, na kterých se chlubí s ukradenými penězi.

Dopadený Slavcho je momentálně ve vazbě. Za loupež se zbraní mu hrozí sedm až dvanáct let odnětí svobody. Zbylí dva Makedonci jsou stále na útěku.

Další články

Zavří­t reklamu