válkaČeskoslovenskoobjevy

Třináctiletá chůva probodávala hlavičky kojenců jehlicemi do vlasů

Třináctiletá chůva probodávala hlavičky kojenců jehlicemi do vlasů
Zdroj: Les Faits-Divers Illustrés

V dějinách německé kriminalistiky je popsán případ náctileté sériové vražedkyně. Malé děti zabíjela ostrými jehlicemi do vlasů.

Simona Knotkova 29. července 2021

Třináctiletá Ida Schnell byla nemanželskou dcerou mnichovského dělníka, který si rád přihnul. Sama navenek nevykazovala příliš mnoho rozumu, ale movitější rodiny si ji i přesto rády najímaly jako chůvu svých dětí. Nikdo se nepozastavoval nad skutečností, že pět dětí, které měla dívka ve své péči, záhadně zemřelo

Thumbnail # Giulia Tofana byla největší sériová vražedkyně, otrávila 600 mužů
Mohlo by Vás zajímat:

Giulia Tofana byla největší sériová vražedkyně, otrávila 600 mužů

Psal se rok 1907 a bylo běžné, že novorozenci umírali během nebo krátce po porodu. Pokud první kritické dny přežili, ani poté neměli vyhráno. Na začátku 20. století stále řádilo množství infekčních nemocí, na které tehdy ještě neexistovalo očkování. Kvůli nedostatečným léčebným prostředkům zabíjely malé děti navíc i obyčejné zdravotní neduhy, které dnes dokážeme bez problémů vyléčit. Četná smrtnost kojenců proto nevzbuzovala mnoho podezření. Problém představovaly také úmrtní listy. Osoby, které v Bavorsku dřív ohledávaly mrtvá těla, pocházely nejčastěji z řad laiků a nedokázaly určit přesnou příčinu smrti.

To všechno přispělo tomu, že Schnell její vražedná mise vycházela. Teprve když zemřelo šesté dítě, čtrnáct dnů starý chlapec z rodiny rolníka v Ampermochingu, autority se rozhodly na případ blíže podívat. Vykopali již pohřbené tělíčko a po jeho pitvě zjistili, že dítě zemřelo na následky protržené lebky. Tu muselo způsobit propíchnutí nějakým ostrým předmětem.

Thumbnail # Jedenáctiletá vražedkyně Mary Bellová zabila dvě děti
Mohlo by Vás zajímat:

Jedenáctiletá vražedkyně Mary Bellová zabila dvě děti

Schnell se okamžitě stala hlavní podezřelou a byla předvolána na výslech. Zprvu všechno zapírala a tvrdila, že by nikdy nedokázala ublížit dítěti. Rozmluvila se teprve během křížového výslechu. Přiznala vraždu nejenom exhumovaného chlapce, ale také dalších pěti dětí, které zabíjela jehlicemi do vlasů. Křik dětí se jí prý natolik hnusil a dráždil ji, že jim pokaždé tlačila jehlicí zezadu do hlavičky, až dokud nezmlkly.

Za svůj hrůzný čin byla dívka poslána do ústavu pro choromyslné. Její další osud není znám.

Další články

Zavří­t reklamu