válkaČeskoslovenskoobjevy

Tři dobrodružství v jednom nabízí deštný prales na Jamajce: bobování, zipline a skyride

+ 4 fotky+ 5 fotek

Už jste někdy jeli na bobové dráze? A co takhle lesem, a to ne ledajakým, ale tropickým, který roste na Tajemné hoře poblíž moře? Takové a ještě další dobrodružství skýtá vyhlášené turistické letovisko na Jamajce Ocho Rios, u jehož břehů na své výpravě za objevem Ameriky poprvé zakotvil Kryštof Kolumbus.

Ivanhoe 21. července 2015

Zábavný park Tajemná hora je jednou z nejzábavnějších a relativně nových atrakcí na Jamajce, a to jak pro dospělé, tak i pro děti od 7 let. Těžko říci, co více člověku vezme dech – zda nádherné prostředí deštného pralesa, horské panorama nebo jeden kilometr dlouhá adrenalinová jízda po bobové dráze s ostrými zatáčkami, strmými propady a příkrými sjezdy.

Pokud by vám tohle všechno nestačilo, můžete se ještě proletět pod baldachýnem svěže zeleného lesa po ziplinové dráze, zavěšené mezi rampami na stromech. Anebo se nechat vyvézt lanovkovou sedačkou až 210 metrů vysoko, houpat se nad vrcholky stromů a kochat se pohledem na celý Ocho Rios pod sebou, včetně vodopádů na řece Dunn, které padají z výšky téměř 200 metrů a jsou považovány za „Niagáru Karibiku“.

Kdyby i to vám ale bylo málo, pak stačí navléct plavky a sjet obrovským tobogánem do bazénu. To vše v blízkosti nejlepších pláží na Jamajce. Vzrušující půldenní dobrodružství vás jednoho vyjde na 108 dolarů (v přepočtu asi 2 680 Kč), za dítě pak zaplatíte £99 (2 430 Kč).

Další články

Zavří­t reklamu