válkaČeskoslovenskoobjevy

Tři chlapci šli do kina na Disneyho. Skončili mrtví a nazí u řeky

Tři chlapci šli do kina na Disneyho. Skončili mrtví a nazí u řeky
Zdroj: wikicommons
+ 1 fotka+ 2 fotky

Je to téměř přesně šedesát let od doby, co se odehrál jeden z nejvíce šokujících a nejděsivějších případů v historii amerického Chicaga. V říjnu roku 1955 byla na severozápadě města, které bylo tehdy známo pro svou nízkou kriminalitu, objevena těla tří mladých chlapců ve věku jedenácti až čtrnácti let - dva dny poté, co společně odešli na odpolední promítání filmu od Disneyho. Těla byla nahá, brutálně zmlácená a nesla známky škrcení. Takové násilí na dětěch město na dlouhou dobu paralyzovalo strachy.

Crazy Eyes 5. května 2015

Tragický příběh se přitom začal odvíjet velmi nevinně – bratři John (13) a Anton (11) Schuesslerovi, společně s kamarádem Bobbym Petersonem (14) vyrazili jedno chladné nedělní odpoledne do kina. Rodiče s jejich výletem neměli problém, dokonce jim na představení dali peníze. Nikoho tehdy nenapadlo, jak hrozivé bude mít tohle rozhodnutí následky.

Později po skončení filmu se chlapcům ještě nechtělo domů, rozhodli se proto zajít do nedalekého bowling baru. Bylo okolo třičtvrtě na osm večer. I tam je to ale po chvíli přestalo bavit, a ačkoliv už byli tou dobou téměř bez peněz, zašli si na kuželky ještě o kus dál. Bylo po deváté a rodiče si začali dělat starosti… Měli důvod. Bylo to totiž naposledy, co byli hoši viděni naživu.

Dva dny poté zastavil místní prodavač nedaleko řeky Des Plaines, aby si snědl svůj oběd. V tom uviděl těla a ihned zavolal policii. Koroner následně uvedl jako příčinu smrti udušení. Bobby byl před smrtí několikrát udeřen a uškrcen zřejmě kravatou, nebo provazem. Vrah použil lepící pásku, aby všem třem dětem zalepil oči a ústa. Následně jejich těla u řeky vyhodil z auta. Jejich oblečení se nikdy nenašlo.

Celé Chicago propadlo panice, policie uvedla, že takhle otřesný zločin město nepamatuje. Obavy všech rodičů shrnul Anton Schuessler st., když řekl: “Pokud už děti nemůžou jít samy na odpolední představení a vrátit se pak zpět domů, je s touhle zemí něco v nepořádku.” Policisté několik týdnů pročesávali celou oblast a vedli vyšetřování od domu k domu. Vrah ale odvedl dobrou práci – nenechal po sobě žádné otisky prstů ani jiné stopy. Na pohřeb dorazilo okolo dvanácti set truchlících oplakat konec nevinnosti Chicaga.

Léta plynula a ačkoliv případ zůstal oficiálně otevřený, šance na jeho vyřešení se rapidně zmenšovaly. Jediné pozitivum, které tragédie přinesla, bylo, že rodiče od té doby začali svým potomkům vtloukat do hlavy, aby “nikdy nemluvili s cizími lidmi”. Po téměř čtyřiceti letech se ale stal téměř zázrak. Během vyšetřování úplně jiného případu se k policistům doneslo, že se jeden z podezřelých, Kenneth Hansen, vychloubal spácháním vraždy tří mladých kluků.

Nahá těla zavražděných chlapců pohozená ve strouze.

Nahá těla zavražděných chlapců pohozená ve strouze.

Hansen, kterému bylo v době vraždy dvaadvacet let, potkal v osudný večer chlapce při odchodu z bowlingu a nalákal je do nedaleké stodoly pod záminkou, že jim ukáže koně. Poté začal hochy sexuálně obtěžovat a následně všechny tři zavraždil. Stáje, kde k hrůznému činu došlo, patřily Hansenovu zaměstnavateli – milionáři Silasovi Jaynovi, který měl za sebou sám násilnickou minulost. Když zjitil, co Hansen udělal, rozzuřil se, ale následně naznal, že by odhalení takového zločinu mohlo mít neblahý vliv na jeho vlastní podnikání, a tak udělal vše pro to, aby pomohl vraždu ututlat. Celé stáje například nechal lehnout popelem, aby zahladil všechny stopy, které jeho zaměstnanec zanechal.

Díky tomu Hansen spravedlnosti dlouho unikal a nebýt vlastní užvaněnosti, mohl vyklouznout úplně. Případ se dostal k soudu až v roce 1995, kam se dostavila celá řada dalších Hansenových obětí, mladých mužů, kterým nasliboval pracovní místa výměnou za sexuální služby. A když se bránili, hrozil jim, že “dopadnou jako ten Petersonovic kluk”. Ačkoliv neexistovaly žádné přímé důkazy ani očití svědkové, v září téhož roku byl Kenneth Hansen odsouzen na 200 – 300 let za mřížemi, kde také v roce 2007 zemřel.

Další články

Zavří­t reklamu