válkaČeskoslovenskoobjevy

Třetí Borat už nebude. Sachovi Baronu Cohenovi šlo během natáčení o život

Třetí Borat už nebude. Sachovi Baronu Cohenovi šlo během natáčení o život
Zdroj: Profimedia
+ 1 fotka+ 2 fotky

Snímek Borat z roku 2006 se letos dočkal druhého dílu. Představitel hlavního hrdiny Sacha Baron Cohen v nedávném rozhovoru prozradil, že do dalšího filmu s kontroverzním kazašským reportérem se pouštět už nebude. Důvod? Má strach o svůj holý život.

Simona Knotkova 26. února 2021

Borat Subsequent Moviefilm: Delivery of Prodigious Bribe to American Regime for Make Benefit Once Glorious Nation of Kazakhstan – tak zní celý název loňského snímku, ve kterém se diváci už podruhé setkali s kazašským reportérem Boratem Sagdijevem. Film se Sachou Baronem Cohenem v hlavní role je ojedinělý tím, že i když je Borat fiktivní postavou, pohybuje se v reálném prostředí a značná část scén je nenahraných. A nejedná se zrovna o nejkorektnější výpověď o některých členech naší společnosti…

Thumbnail # Studio nemělo na Forresta Gumpa dostatek peněz. Část musel platit sám Tom Hanks
Mohlo by Vás zajímat:

Studio nemělo na Forresta Gumpa dostatek peněz. Část musel platit sám Tom Hanks

Jak Cohen prozadil v rozhovoru s Entertainment Tonight, nejednou mu šlo o život. I to je důvod, proč další pokračování kontroverzního snímku nechystá.

Už se to stalo příliš nebezpečným. Párkrát jsem si na sebe musel kvůli natáčení dokonce obléct neprůstřelnou vestu a něco takového nechcete dělat v životě víckrát. Měl jsem vlastně štěstí, že mi to vyšlo i napodruhé, takže ne, už to znovu dělat nebudu. Dál už budu točit podle předem napsaných scénářů,“ řekl herec.

Jako konkrétnější příklad uvedl scénu, ve které se zúčastnil pravicového sjezdu. Den před natáčením nemohl spát.

Noc před takovou scénou přemítáte, co všechno se může pokazit. Když točíte normální scénu, říkáte si: ‚Jak dosáhnu toho, aby moje hraní bylo věrohodné? Udělal jsem si průzkum? Jak dosáhnu správného přízvuku?‘ Když ale točíte tenhle typ scény, přemýšlíte: ‚Dobrá, když ke mně parta chlápků se zbraněmi přijde z téhle strany, zvládnu utéct? Co se stane, když mě někdo zastřelí? Co když po mně všichni ti lidé začnou střílet?‘ (…) Už tohle nechci nikdy zažít. Nebudu znovu pokoušet své štěstí.

Thumbnail # Zase všechno špatně. Také Vykopávky od Netflixu jsou prý sexistické
Mohlo by Vás zajímat:

Zase všechno špatně. Také Vykopávky od Netflixu jsou prý sexistické

Borata 2 neminulo ani koronavirové šílenství, což Cohen odůvodnil slovy: „Spíše než utíkat od tohoto tématu jsem měl pocit, že bychom se ho měli dotknout. Borat je fiktivní postava v reálném světě hrána mnou. Pokud bychom lidi přiměli, aby si sundali roušky, byla by to fiktivní postava ve fiktivním, zmanipulovaném světě, takže by princip téhle komedie nefungoval.“

Související články

Další články

Zavří­t reklamu