válkaČeskoslovenskoobjevy

Trauma Natalie Portman. Už v dětství z ní na plátně udělali sexuální objekt

Trauma Natalie Portman. Už v dětství z ní na plátně udělali sexuální objekt
Zdroj: Profimedia
+ 1 fotka+ 2 fotky

Leon francouzského režiséra Luca Bessona patří ke kritikou i diváky vysoce ceněným snímkům. Přesto se nelze ubránit myšlence, že film o profesionálním zabijákovi a jeho dospívající kamarádce by dnes už asi nevznikl.

Simona Knotkova 26. května 2021

Příběh Leona se netají pedofilním laděním, čemuž nepomáhá ani obsazení teprve třináctileté Natalie Portman. A to byly explicitnější scény nakonec ještě vystřiženy. V Nádherných holkách z roku 1996 si patnáctiletá Natalie pro změnu zahrála třináctiletou dívku scházející se s třicátníkem.

Thumbnail # Podívejte se na Natalii Portman jako Jackie Kennedy v nejnovějším traileru
Mohlo by Vás zajímat:

Podívejte se na Natalii Portman jako Jackie Kennedy v nejnovějším traileru

Podobné role herečce vysloužily nálepku filmové lolity a způsobily, že už v raném věku na ni bylo nahlíženo jako na sexuální objekt. Dnes devětatřicetiletá herečka tvrdí, že ji tato zkušenost okradla o vlastní sexualitu.

„Rozhodně jsem si byla vědoma toho, že mě zobrazovali jako lolitu. Skutečnost, že jsem byla sexualizována už jako dítě, mi vzala mou vlastní sexualitu, protože jsem měla strach a nabyla jsem dojmu, že abych byla v bezpečí, měla bych se chovat stylem ‚Jsem konzervativní‘ a ‚Jsem seriózní a vy byste mě měli respektovat‘ a ‚Jsem chytrá‘ a ‚Nedívejte se tak na mě‘. V tomhle věku přitom máte svou vlastní sexualitu a touhu, chcete objevovat věci a chcete být otevření. Když o vás ale mají zájem starší chlápci a vy je musíte pořád odmítat, necítíte se zrovna pohodlně,“ uvedla v podcastu Armchair Expert with Dax Shepard.

Thumbnail # 18 herců, kteří kvůli své roli zašli do extrému
Mohlo by Vás zajímat:

18 herců, kteří kvůli své roli zašli do extrému

Aby se herečka vyhnula této škatulce, odmítala všechny role, kde se měla svlékat nebo které obsahovaly sex. V očích veřejnosti spadla z jednoho extrému do druhého.

„Když jsem pak dospívala, spousta lidí si o mně myslela, že jsem strašně vážná a puritánská a konzervativní,“ vypráví. „Takovou image jsem si vědomě pěstovala, protože jsem se díky ní cítila v bezpečí. Myslela jsem si, že když mě budou ostatní respektovat, nebudou ze mě dělat objekt. Naštěstí to zabralo. V pubertě jsem odmítala všechny milostné scény nebo scény s líbáním. Vybírala jsem si role, které byly míň sexy, protože jsem se bála, jak budu vnímána.“

Na filmovém plátně uvidíte Natalii Portman nejdříve až v roce 2022, kdy se má objevit v pokračování Thora s podtitulem Love And Thunder.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu