válkaČeskoslovenskoobjevy

Toužíte po modrých očích? Za dvacet sekund vám je laserem udělá kalifornská klinika

Toužíte po modrých očích? Za dvacet sekund vám je laserem udělá kalifornská klinika
Zdroj: odditycentral.com
+ 3 fotky+ 4 fotky

Díky technologiím moderní medicíny si dnes "za pár korun" můžete doslova pořídit nové tělo. Mezi nejaktuálnější vychytávky estetické chirurgie patří laserová operace, která vám doživotně změní barvu očí.

Simona Knotkova 9. května 2019

Ať se nám to líbí, nebo ne, zákroky estetické chirurgie jsou v dnešní době stále populárnější. Nejnověji má moderní medicína řešení pro ty, kteří touží po modrých očích. Zatímco ještě donedávna si mohli tento sen plnit pomocí kontaktních čoček, nyní si mohou nechat barvu doživotně změnit laserovou operací. Kontroverzní zákrok nabízí kalifornská klinika Stroma Medical.

„Vycházíme z toho, že pod každým hnědým okem je modré oko. Jediný rozdíl mezi hnědým a modrým okem je velmi tenká vrstva pigmentu na povrchu. Pokud tento pigment odstraníte, do stromatu duhovky (malá vlákna připomínající paprsky jízdních kol) vstoupí světlo, a když se toto světlo rozptýlí, odráží se zpět jen ty nejkratší vlnové délky, což na barevném spektru představuje modrou barvu,“ vysvětluje doktor Gregg Homer.

I když celý zákrok trvá kolem dvaceti sekund, změna barvy se odhalí teprve v řádu několika týdnů. Zájemce přijde na 5 tisíc amerických dolarů (cca 114 tisíc korun). Podle mnoha oftalmologů navíc vůbec není bez rizika a jedná se o proceduru, která může citlivý orgán oka navždy poškodit. Lékaři vidí hlavní nebezpečí v uvolněném pigmentu, který může ucpat odvodní kanálky, a zvýšit tak nitrooční tlak, což nejčastěji vede ke vzniku zeleného zákalu. Homer se však brání, že energie laseru je velmi nízká.

Doufá, že operace pomůže těm, kteří měli ze svých hnědých očí odmala komplexy. „Cílem naší společnosti není propagovat modré oči. Jedinci, kteří mají o změnu barvy největší zájem, jsou zpravidla ti, kteří měli modrookého sourozence nebo kamaráda a často museli slýchat, jak jsou jejich oči krásné. A toto vědomí si s sebou nesou i do dospělosti. Bylo by pro ně lepší, kdyby se přes to dokázali přenést? Pravděpodobně. Všechny vaše problémy samozřejmě nezmizí, když si změníte barvu očí, ale věřím, že je pěkné, když lidé mají svobodu prezentovat se způsobem, jakým chtějí,“ uzavírá.

Další články

Zavří­t reklamu