válkaČeskoslovenskoobjevy

Toužily po něm tisíce žen. Rudolph Valentino miloval ambiciózní Natachu Rambovu

On byl nejslavnějším milovníkem němého filmu, ona kostýmová návrhářka, kterou do velkého světa Hollywoodu protlačila legendární Alla Nazimova. Potkali se v roce 1921 při natáčení filmu Uncharted Seas. Netrvalo dlouho a oba se do sebe zamilovali, ale Valentino byl v té době ještě ženatý s herečkou Jean Acker. Tedy aspoň na papíře – Acker rozhodnutí provdat se za Valentina litovala prý ještě téhož dne a o svatební noci se před novomanželem zamkla. Později se začalo mezi lidmi šuškat, že unáhleným sňatkem chtěla pouze skrýt svou homosexuální orientaci.

Rozvod byl dokončen v roce 1922 a Rudolph a Natacha se hned poté vzali. Nedošlo jim, že zákon velí počkat s dalším manželstvím nejméně rok po rozvodu, a tak si herec kvůli bigamii na chvíli pobyl za mřížemi. O rok později muselo dojít k druhé, nyní již legální svatbě. Dvojice tak mohla začít žít plnohodnotný manželský život. Již brzy se ale ukázalo, že tak jednoduché to nebude…

Oba sice měli stejné zájmy, kterým vévodil spiritualismus, ale v názorech na společné rodinné soužití se naprosto rozcházeli. Zatímco Valentino by si doma představoval hospodyňku, která ho bude s péčí obskakovat, Rambova byla zasvěcená své práci. O rozdílných názorech na potomky ani nemluvě.

„Moc dobře věděl, na čem je, když si mě bral. Pracovala jsem od svých sedmnácti. Domovy a děti jsou jistě pěkné, ale nemůžete je mít společně s kariérou. Na kariéře jsem trvala a stále také trvám, a Valentino to moc dobře věděl. Pokud touží po hospodyňce, bude se muset porozhlédnout jinde,“ nechala se slyšet.

Jejich manželství se už nedalo zachránit a po dvou letech končilo. Mezi dvojicí panovaly následně tak hořké vztahy, že Valentino své bývalé manželce třeba výsměšně odkázal jeden dolar ve své poslední vůli.

Otevřete naši galerii a podívejte se na kolorované snímky z časů, kdy mezi dvojicí ještě panovala láska.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu