válkaČeskoslovenskoobjevy

Totální válka! Na summitu velmocí v Bavorsku pouštěli němečtí policisté do éteru Goebbelsův projev

Vyhazov z policejního sboru hrozí dvěma německým policejním důstojníkům, kteří při nedávném summitu velmocí G7 v Bavorsku měli ostře sledovat bezpečnost zúčastněných státníků. Do vysílaček svým kolegům pustili nechvalně proslulý Goebbelsův projev vyzývající k totální válce.

Tomáš Chalupa 15. června 2015

Setkání světových státníků skupiny G7 na zámku Elmau v Bavorsku bylo pro německou policii prestižní a také velmi náročnou záležitostí. Střežit nejmocnější vůdce světa v čele s Barackem Obamou a Angelou Merkelovou je záležitost, kterou chtějí všechny bezpečnostní složky zvládnout na jedničku. Jenže něměčtí policisté to úplně nezvládli. Byli totiž doslova šokováni, když k nim z jejich krátkovlnných vysílaček začal promlouvat nacistický ministr propagandy Joseph Goebbels. Aniž by to možná tušili, poslouchali vůbec nejlepší rétorický výkon tohoto velmistra propagandy, který reagoval na německou porážku u Stalingradu a vyzýval německý národ k totální válce.

Policisté byli zmateni a nechápali, co se děje. Jenže oba viníci asi netušili, že veškerá rádiová komunikace je nahrávána a monitorována ve velitelském centru. Na jejich čin se tak velmi rychle přišlo. Zatím podle vyjádření vyšetřovatelů není jasné, zda šlo o vtip, nebo vážně míněnou propagandu. Mluvčí policie Robert Scholten ale prohlásil, že vedení policie je šokováno a znechuceno. „Pověst policie byla velmi výrazně poškozena,“ dodal. Obvinění policisté se přiznali a omluvili.

Další články

Zavří­t reklamu