válkaČeskoslovenskoobjevy

Torontská policie objevila záhadný tunel. Nikdo neví, kdo a proč ho postavil

Torontská policie objevila záhadný tunel. Nikdo neví, kdo a proč ho postavil
Zdroj: tpsnews.ca

Torontská policie má plnou hlavu starostí s podzemním tunelem, který objevila poblíž univerzitního sportovního centra. Velmi dobře postavený, s dřevěnými výztuhami. Žádné dílo amatérů nebo vtipálků. Jenže kdo a proč tunel postavil, nikdo netuší.

Tomáš Chalupa 6. března 2015

Napřed to vypadalo jako hromada špíny, jenže pod ní se skrýval vchod do podzemního, deset metrů dlouhého tunelu, který ovšem nikam nevede. „Snažíme se zjistit, kdo a proč tento tunel postavil,“ prohlásil po nálezu, který učinila místní policejní hlídka, zástupce velitele Mark Saunders. Jenže od jeho prohlášení se věc nikam neposunula.

Tunel byl postaven se zjevnou znalostí, jak se takové věci dělají. Byl vyztužen dřevěnými trámy, aby se stěny nezhroutily. Uvnitř policie našla kromě nádob na jídlo také kolečka, žárovky, generátor, vodní pumpu a pracovní rukavice. To vše zde nepochybně zanechali ti, kdo tunel postavili. Na stěně byl pověšený růženec s křížkem. „Lidi, co tohle postavili, věděli, co dělají,“ dodal k tomu Saunders.

Jenže tím poznatky policie končí. Proč byl tunel, vedoucí odnikud nikam, poblíž tenisových kurtů postaven, nikdo neví. Policie sice tvrdí, že neexistují žádné důvody si myslet, že jde o kriminální činnost, ale zároveň neuvádí, k čemu měl tunel sloužit. Dokonce vydala výzvu veřejnosti, aby se kdokoliv, kdo má o tunelu nějaké informace, přihlásil na policii. „Nemáme žádnou pracovní teorii, jsme otevřeni všem vysvětlením. Čekáme, co přinese další šetření,“ byl nucen přiznat na tiskové konferenci Saunders.

Možným vodítkem je však umístění samotného tunelu. Rexall Centre není jen tak nějaká školní tělocvična, je to špičkově vybavený sportovní areál, kde se hrají tenisové turnaje nejvyšší úrovně a pořádají se tu významné atletické závody. A na přelomu tohoto roku má hostit tenisový turnaj v rámci Panamerických her. Že by chtěl někdo na tenisty nebo diváky zaútočit nebo v tunelu umístit nálože? Policie stále opakuje, že není důvod se znepokojovat. Kriminální motiv nebyl odhalen. Jenže ani žádný jiný.

Další články

Zavří­t reklamu