válkaČeskoslovenskoobjevy

TOP 10 univerzitních měst – podle studentů! Praha a Brno jsou mezi nimi

TOP 10 univerzitních měst  – podle studentů! Praha a Brno jsou mezi nimi
Zdroj: topuniversities.com

Žebříček nejlepších studentských měst QS zahrnuje nyní novou kategorii - Pohled studentů, a jak už její název naznačuje, vychází ze zkušeností samotných studentů a nedávných absolventů vysokoškolského studia. Dosavadní výsledky jsou v určitém směru překvapivé, neboť naznačují, že ta nejikoničtější a nejvyhledávanější města včetně Londýna, Paříže a New Yorku nemusí nutně splňovat očekávání, zatímco v těch méně známých městech se studenti často cítí líp. To je i případ Prahy a Brna, které se díky hlasům samotných studentů ocitly v první desítce nejlepších univerzitních měst světa.

Yvonne Pokorná 25. dubna 2017

1. Ottawa

Ottawa

Ottawa

Když se výsledky sečetly, nejvyšší skóre připadlo kanadské metropoli Ottawě, a to díky přátelské atmosféře, tolerantnosti, která tam vládne, a nočnímu životu. Studenti na Ottawě oceňují také kulturní nabídku pro studenty, multikulturní a dvojjazyčné prostředí, stejně jako příležitosti k získání pracovních zkušeností ve vládě a ostatních sektorech.

2. Praha

Praha

Praha

Na Praze studenti oceňují nejen její krásu a atraktivní historickou architekturu, ale i kypící noční život, dopravní obslužnost, příznivé ceny a vynikající kuchyni.

3. Šanghaj

Šanghaj

Šanghaj

I když je Šanghaj největším městem na světě, rozprostírajícím se na území velkém jako naše Vysočina, tudíž ztratit se tam není žádná legrace, podle studentů se tam cestuje velmi snadno. Kromě toho si studenti cení nočního života, přátelské atmosféry, kulturního a uměleckého života a samozřejmě nočního života, kterým je čínská megapole pověstná.

=4. Brno

Brno

Brno

Brno je v zahraničí mnohem méně známo než Praha, přesto pokud jde o pozitivní studentské zkušenosti, téměř s ní drží krok. Jihomoravská metropole získala značně vysoký rating za toleranci a inkluzivnost, dobrou dopravní obslužnost, příznivé ceny a noční život.

=4. Montreal

Montreal

Montreal

Montreal je sice na prvním místě v celkovém žebříčku nejlepších univerzitních měst, z pohledu studentů se však umístil až na 4. místě spolu s Brnem a dalšími dvěma městy. Nepřekvapuje ovšem, že nejvíc bodů nasbíral za umění a kulturu, ale i přátelskou atmosféru a rozmanitost.

=4. Nottingham

Nottingham

Nottingham

Obzvlášť vysoké skóre se tomuto anglickému městu dostalo za toleranci a inkluzi, ale i dostatek městské zeleně.

7. Boston

Boston

Boston

Boston je ze všech amerických měst nejlépe hodnoceným univerzitním městem. Respondenti mimo jiné vyzdvihli jeho pohodovou a přátelskou atmosféru, atraktivní okolí i akademické prostředí.

=8. Soul

Soul

Soul

Město, kde to naplno žije 24 hodin denně, pochopitelně zabodovalo hlavně svým nočním životem. Studenti si ovšem pochvalují i rozmanitých možností, jak zde trávit volný čas, zároveň oceňují i bezpečnost ve městě. Poměrně vysoký počet absolventů má zájem zde zůstat i po ukončení studií.

=8. Kjóto-Ósaka-Kobe

Kjóto-Ósaka-Kobe

Kjóto-Ósaka-Kobe

Ačkoli Kjóto, Ósaka a Kobe jsou samostatná města, tvoří metropolitní oblast známou pod společným výrazem Keihanšin. S celkovou populací více než 19 miliónů sbírají tato sesterská města nejvíc bodů za umění a kulturu, po níž následuje snadná dostupnost a tolerance. Studenti chválí rovnováhu městského života a krásné přírody, vychutnávají si příležitostí prozkoumat bohatou historii a tradice oblasti a současně se zde těší modernímu životnímu stylu.

10. Tchaj-pej

Tchaj-pej

Tchaj-pej

Tchaj-wanská metropole obdržela ze všech měst nejvyšší počet bodů v kategorii cenové dostupnosti, což je kategorie, kde se studenti většinou zdráhají udílet vysoká skóre. Město také chválí za pohodlný dopravní systém, levné a chutné jídlo a přátelské obyvatele.

Další články

Zavří­t reklamu