Se smrtí svých idolů se fanoušci jen těžko smiřují.

Se smrtí svých idolů se fanoušci jen těžko smiřují. | zdroj: listverse.com


TOP 10 slavných lidí, o kterých se tvrdilo, že nezemřeli

TÉMATA: celebrity | smrt | úmrtí | konspirace

user-avatar

Yvonne K.

1. 11. 2017 | 15:00

Historie je plná fingovaných úmrtí, mrtvých duší a domnělých nebožtíků, kteří se po delší době objevili mezi živými, takže není divu, že vznikla řada konspiračních teorií o známých osobnostech, které náhle, nečekaně či nepřirozeně zemřely. Nevyjasněné okolnosti a fámy kolem jejich úmrtí daly vzniknout řadě konspiračních teorií o tom, že se jen nechali prohlásit za mrtvé, aby mohli v klidu a nerušeně žít – pod falešnou identitou a na tajném místě.

1. Elvis Presley (1935 – 1977)

Elvis Presley
V úterý 16. srpna 1977 jej snoubenka Ginger Aldenová nalezla na podlaze koupelny v jeho domě v Memphisu. “Zvedla jsem mu oční víčka, bělma měl krvavá, žádné známky života,“ uvedla do policejního spisu. Podle oficiální verze byl příčinou smrti srdeční infarkt. Záhy ovšem vypukly pochybnosti. Už na pohřbu Elvisův otec údajně prohlásil, že svého syna v rakvi nepoznává.  Také zpěvákova dcera Lisa Marie Presleyová v televizním rozhovoru v roce 1993 přiznala, že mrtvolu svého otce nikdy neviděla. Několik měsíců po Elvisově pohřbu  přišel americký fotograf Mike Joseph s fotografií “krále rock 'n' rollu" s odbarvenými vlasy na blond a suverénně prohlásil: "Elvis is alive!" (Elvis žije). Od té doby bylo hlášeno tisíce případů, kdy byl Presley někde spatřen. Konspirační teorie se často opírají o pozorování černého vrtulníku, který údajně přistál na Presleyho pozemku několik hodin předtím, než bylo jeho mrtvé tělo nalezeno. Rocker unavený slávou prý odletěl na Bermudy, Havaj nebo na jiný odlehlý ostrov, kde v tajnosti odpočívá. Zpěvákovo příbuzenstvo tyto fámy nepotvrzuje ani nevyvrací. Pravdou zůstává, že minimálně ve svých písních Elvis žije dál a ještě dlouho žít bude. 

2. Andy Kaufman (1949 – 1984)

 Andy Kaufman

Jeden z nejoriginálnějších komiků historie zemřel v 35 letech na rakovinu plic. Mnoho jeho fanoušků věří, že je stále naživu. Vycházejí z toho, že Andy až do poslední chvíle tajil svůj zdravotní stav. Navíc byl nekuřák a vegetarián, a tak je velice nepravděpodobné, aby u něj propukla rakovina plic. Andy dokonce jednou řekl, že pokud by někdy předstíral svou smrt, vrátil by se o 20 let později. Jeho přátelé si na tento výrok vzpomněli a 16. května 2004 uspořádali pro Andyho večírek na přivítanou, Andy se ale nedostavil. 

3. Tupac Shakur (1971 – 1996)

Tupac Shakur

Komerčně nejúspěšnější raper všech dob byl zasažen čtyřmi střelami z projíždějícího bílého cadillacu a na následky svého zranění o šest dní později zemřel. Tupacova smrt je dodnes nevyřešená. Nikdo za ni nebyl potrestán, dokonce ani obviněn, což nahrává konspiračním teoriím. Mnoho fanoušků věří, že je Tupac stále naživu, jejich víru přiživuje fakt, že po raperově smrti vyšlo ještě osm jeho alb. Shodou okolností první z nich obsahuje song “Blasphemy”, kde Tupac rapuje: “Bratra zastřelí a on se vrátí zpět vzkříšen.” 

4. Jim Morrison (1943 – 1971)

Jim Morrison

Zpěvák byl nalezen mrtvý ve vaně svého pařížského bytu na Rue Beautreillis. Jako příčina smrti byla oficiálně uvedena srdeční zástava. Hypotéza, že šlo o předávkování drogami, nebyla jednoznačně potvrzena. Důvodem byla s největší pravděpodobností kombinace alkoholu a špatného tělesného stavu, nicméně události kolem jeho smrti jsou stále předmětem diskuse, jelikož před pohřbem nebyla provedena řádná pitva, a přesná příčina jeho úmrtí je tak i nadále sporná. Někteří lidé však věří, že stále žije v ústraní se svou ženou Pamelou Courson, ale tato verze je velice nepravděpodobná, neboť Pamela zemřela tři roky po něm na předávkování drogami. 

5. Amelia Earhartová (1897 – 1937)

 Amelia Earhartová

Nejslavnější pilotka všech dob během letu v roce 1937 záhadně zmizela nad Tichým oceánem. Rok a půl po jejím zmizení ji úřady prohlásily za mrtvou. Teorií o tom, jak Earhartová a její společník zemřeli, je celá řada. Podle jedné ji zajali Japonci a popravili ji, podle jiné zase byla její havárie jen záminkou pro letecký průzkum japonských vojenských základen v oblasti a Earhartová dál žila v ústraní pod změněnou identitou. Ta oficiální mluví o vyčerpání paliva a pádu do oceánu. To je však s rozpory s nedávnými nálezy. V roce 2010 byly na atolu Nikumaroro objeveny fragmenty kostí a další artefakty, které mohly patřit Amelii Earhartové a jejímu navigátorovi. Je tak pravděpodobné, že trosečníci zde žili několik týdnů až měsíců, než zemřeli, pravděpodobně na dehydrataci (na ostrově není zdroj pitné vody). 

6. Michael Jackson (1958 – 2009)

 Michael Jackson

Král popu měl hodně společného se svým zesnulým tchánem Elvisem Presleym. Stejně jako on byl závislý na lécích, zemřel předčasně na zástavu srdce a od své smrti byl již několikrát spatřen. Tak například v srpnu 2009 se na internetu objevilo video, na němž z vozu losangeleského koronera vystupuje v podzemních garážích muž nápadně podobný hudební ikoně. Nicméně i kdyby se Jackson vrátil ze záhrobí, byl by to zřejmě tančící zombie. 

7. Kurt Cobain (1967 – 1994)

Kurt Cobain

8. dubna 1994 bylo muzikantovo tělo nalezeno v přístavku jeho domu v americkém Seattlu, lékaři však určili dnem úmrtí 5. duben. Policie bez většího vyšetřování konstatovala smrt vlastním přičiněním. Seděl a měl brokovnicí prostřelenou hlavu, zároveň byla ale v jeho krvi nalezena smrtelná dávka heroinu. Při takovém množství heroinu údajně neměl být schopen uklidit drogové náčiní do krabičky, zvednout brokovnici a namířit ji proti sobě. Vynořila se proto řada spekulací, že nespáchal sebevraždu, ale byl zavražděn svojí manželkou, se kterou se plánoval rozvést. Někteří fanoušci věří, že svou smrt jen předstíral, aby unikl šoubyznysu a možná i své ženě Courtney Love. 

8. Adolf Hitler (1889 – 1945)

Adolf Hitler a Eva Braunová

Na jaře 1945 Hitler uvízl v obleženém hlavním městě a 30. dubna spáchal ve svém bunkru sebevraždu spolu se svou družkou Evou Braunovou, kterou si těsně předtím vzal za manželku. Ještě předtím, než tak učinil, kladl svým podřízeným na srdce, že musejí jeho tělo spálit, aby se snad nedostalo do rukou Sovětů, kteří by ho pak vystavovali jako ulovený kousek vzácné zvěře. Příští den německé rádio oznámilo, že führer zemřel, když vedl své jednotky do bitvy. Sovětská zpravodajská služba Tass zprávu převzala,  ale dodala, že "šířením zpráv o Hitlerově smrti němečtí fašisté zřejmě chtěli Hitlerovi umožnit, aby opustil scénu a šel do ilegality”. Stalin na konferenci v Postupimi trval na tom, že Hitler utekl do Španělska nebo do Argentiny. Dlouhá léta se pak vedly spory, zda Hitler skutečně spáchal sebevraždu, či zda se mu přece jen nepodařilo z obklíčeného Berlína uprchnout. Podle nedávno zveřejněných dokumentů americké CIA se tato tajná služba v roce 1955 zabývala otázkou, zda nacistický vůdce Adolf Hitler není stále naživu. Zdroje CIA totiž naznačovaly, že Hitler žil pod jménem Schüttermayer v Kolumbii v komunitě bývalých nacistů. Do rukou agentury se dokonce dostala fotografie, na které měl být zachycen právě Adolf Hitler. Vedení zpravodajské služby však případ odložilo. 

9. Velkokněžna Anastázie Nikolajevna Ruská (1901 – 1918)

Velkokněžna Anastázie

Spolu s celou carskou rodinou (rodiči a všemi sourozenci) byla nejmladší dcera ruského cara Mikuláše II. v noci ze 16. na 17. července roku 1918 na rozkaz bolševiků zastřelena popravčí četou. Vznikla ovšem legenda, že nejmladší carskou princeznu Anastázii jako zázrakem zachránil před kulkami její korzet, kam si před popravou tajně všila rodinné šperky. Kulky jí pak, díky extrémně tvrdým diamantům, nezabily. O dva roky nato byla z říčního berlínského kanálu zachráněna dívka, která se pokusila o sebevraždu. Poté co byla převezena na psychiatrickou kliniku, se personálu svěřila, že je velkokněžna Anastázie, a svou verzi podpořila vyprávěním o svém úniku z rukou katů. Dlouhá léta soudně usilovala o to, aby jí byla vrácena „pravá identita“. Podezřelé bylo, že neuměla rusky. Nakonec se prokázalo, že Andersonová je psychicky narušená polská dělnice Francizska Schanowska. Spekulace o přeživší Anastázii nakonec utichly v roce 2008, kdy byly její ostatky nalezeny. 

10. Ludvík XVII. (1785 – 1795)

Ludvík XVII.

Když za Velké francouzské revoluce padla hlava krále Ludvíka XVI. do koše pod gilotinou (1793) a za krátký čas později i jeho manželky, královny Marie Antoinety, zbyly ve vězení Templu jejich dvě děti. Dcera Marie Tereza, zvaná Madame Royale, a syn, následník trůnu, Ludvík Karel (dauphin). Dauphinovi bylo v té době osm let. Oba královští potomci zůstali ve vězení i nadále a Ludvík Karel tam po dvou letech zemřel (1795). Hned po Ludvíkově ohlášené smrti se roznesly zvěsti, že ve skutečnosti zemřelo jiné, podstrčené dítě. Samotný dauphin byl prý osvobozen a žije někde v úkrytu. Royalisté i jeho rodina (tou dobou pochopitelně v zahraničí) jej prohlásili za krále Ludvíka XVII. Tento král-nekrál byl světovým rekordmanem v počtu svých Lžiludvíků. Udává se, že jich bylo okolo stovky. Jeden z nich byl dokonce indiánský míšenec. U drtivé většiny byl podvod rychle odhalen, nicméně čtyřem lidem se víceméně podařilo přesvědčit velký okruh svých příznivců, že právě oni jsou tím pravým zachráněným dauphinem.

user-avatar

Yvonne K.

1. 11. 2017 | 15:00

Zavří­t reklamu