Krmení žraloků u Bahamských ostrovů | zdroj: Daily Mail


Krmili rukama nejnebezpečnější žraloky na světě!

Stačí jen zaslechnout slovo žralok, a člověk panicky prchá z vody pryč. Parta odvážných potápěčů z Baham však naopak plula k těmto obrovským dravým parybám vstříc. Tak blízko, aby je mohla krmit jak se říká z ruky do huby.

user-avatar

Ivanhoe

13. 12. 2014 | 17:48

Ták, otevři pěkně pusinku a papej.

Už jen při pohledu na tyhle fotografie se asi většině z nás zrychlí hrůzou tep a rozbuší na poplach srdce. Kolem potápěčů v těsné blízkosti totiž krouží ti nejnebezpečnější a nejagresivnější žraloci na světě – žralok dlouhoploutvý a kladivoun obecný. Potápěči jim však s ledovým klidem podávají na dlouhých kovových špejlích rybí potravu. Pravda, mají na sobě speciální oblek s drátěnou košilí pro případ, že by se do nich žraločí čelisti přece jen zakously. Naštěstí se nic takového nestalo a 46letý fotograf Jan Phillip Morton tvrdí, že tihle živočichové získali svoji špatnou pověst poněkud neoprávněně.

Tu špejli ale vrať.

„Tahle stvoření jsou zvědavá a neuvěřitelně něžná,“ říká. Druhým dechem ovšem varuje něco podobného zkoušet na vlastní pěst bez předchozího řádného tréninku. „Krmení žraloků je nebezpečená aktivita vyhrazená jen pro profesionály,“ podotýká důrazně.

Uděláme si spolu selfie?

Fotkami, které potápěči pod vodou pořídili, chtěli upozornit na rapidní úbytek žraloků v oceánech a mořích a zároveň informovat veřejnost o nutnosti jejich ochrany.

Pěkný macek to je.

Jsem krasavec, co?

A papej jenom rybu, mě ne!

Chceš pusinku?

No řekněte, nejsme líbezní a něžní? Mějte nás rádi, lidé!

témata

Komentáře ( )

user-avatar

Ivanhoe

13. 12. 2014 | 17:48

Zavří­t reklamu