Tom Hanks chystá nový filmový projekt, tentokrát půjde o válku na moři.

Tom Hanks chystá nový filmový projekt, tentokrát půjde o válku na moři. | zdroj: worldwarwings.com


Tom Hanks se vrací na plátna kin jako kapitán torpédoborce HMS Greyhound

TÉMATA: filmy | herci

user-avatar

Tomáš Chalupa

3. 04. 2017 | 14:00

Tom Hanks není žádným nováčkem ve světě válečných filmů, stačí zmínit jeho roli ve válečném dramatu Zachraňte vojína Ryana. Hanks také produkoval úspěšnou sérii Bratrstvo neohrožených. Teď čeká na dvojnásobného držitele Oscara nová seriálová role.

Tom Hanks by měl ztvárnit roli kapitána torpédoborce HMS Greyhound, který bojuje nejen s nepřítelem, ale také s vlastními pochybami. Zatím není známo o celém projektu více informací, ví se jen, že Hanks napsal scénář a film také produkuje. Kdy bude snímek hotov nebo se objeví v kinech, se zatím neví, projekt je zjevně teprve v počátcích. 

HMS Greyhound byl britský torpédoborec, který se podílel na mnoha významných operacích britského královského námořnictva. Asistoval při operacích v Norsku i při evakuaci jednotek z Dunkirku. Poté působil ve Středomoří, potopil zde dvě ponorky, ale nakonec byl potopen u břehů Kréty, když byl napaden německými bombardéry Stuka.  Na jeho palubě tehdy zahynulo 74 námořníků. Právě o pohnutém příběhu této lodi by měl nový seriál vyprávět. 

témata

user-avatar

Tomáš Chalupa

3. 04. 2017 | 14:00

Zavří­t reklamu