Tom Cruise toužil letět do vesmíru.

Tom Cruise toužil letět do vesmíru. | zdroj: dailymail.co.uk


Tom Cruise dostal speciální výcvik od NASA, měl být na palubě raketoplánu Columbia

TÉMATA: herci | nasa

user-avatar

Tomáš Chalupa

9. 06. 2016 | 15:30

To, že se herec Tom Cruise zajímá o vesmír a rád létá, se všeobecně ví. Je například licencovaným pilotem a pilotuje svůj vlastní soukromý tryskáč. Také hrál v mnoha sci-fi filmech. Objevila se ovšem i informace, že měl do vesmíru skutečně letět.

Tom Cruise údajně velmi stál o to, aby se mohl stát součástí posádky raketoplánu Columbia. Prošel prý speciálním kurzem NASA na Floridě. V bazénu trénoval, jak chodit ve skafandru. Tato schopnost je důležitá nejen pro astronauty, ale mohl ji zužitkovat i v některé ze svých rolí. Podle režisérky dokumentárního seriálu Space Station Toni Myersové měl Cruise velmi dobrou šanci dokončit celý výcvik a stát se členem posádky. "Pak ale došlo k té nehodě,  a tím to všechno skončilo,"  vysvětlila. Tragická havárie amerického raketoplánu v roce 2003, při níž zahynulo všech sedm členů posádky, ukončila nejen Cruisovy vesmírné ambice, ale nakonec i lety Columbia do vesmíru. 

Tom Cruise s filmovou producentkou Toni Myers a astronauty z ISS Nancy Currie, Susan Helms, Jim Vossem a ruským kosmonautem Jurijem Usachevem.

témata

user-avatar

Tomáš Chalupa

9. 06. 2016 | 15:30

Zavří­t reklamu