zdroj: YouTube


Tohle se vidí velmi zřídka: smečka žraloků se vrhla na kořist jen kousek od pláže

Rybáři lovící ryby na Outer Banks v Severní Karolíně byli nedávno svědky velmi neobvyklé podívané. Více než stovka žraloků se přihnala k pláži a ve zpěněných a zčeřených vlnách zuřivě požírala malé ryby. Přímo před jejich očima a jen na pár kroků od nich!

user-avatar

Ivanhoe

23. 10. 2014 | 07:06

Žraloci mají hody

Některé ze žraloků přílivová vlna v jednu chvíli dokonce vyplavila na břeh, čímž se jejich život ocitl v ohrožení, neboť mohli uvíznout na mělčině. Jak uvedl americký biolog Gregory Skomal, spatřit žraloky při jejich hodování takto blízko pláže v přílivové zóně se jen tak nevidí. „Obvykle žerou kořist minimálně sto i více metrů od břehu,“ upřesnil biolog. 

Žraloci však byli tentokrát natolik hladoví, že přestali vnímat bezprostřední nebezpečí a soustředili se jen na svoji potravu. Tou byli pravděpodobně chutné mladé rybky moudrouna tanečníka, dlouhé jen něco okolo 20 centimetrů. K hostině se také slétla hejna racků a pelikánů, aby využila jedinečné příležitosti a podělila se o kořist. „Mnoho rybářů ví, že pokud chtějí ulovit ryby, měli by sledovat, kam letí ptáci,“ poznamenal Gregory Skomal. 

Z videa nelze jednoznačně určit druh žraloka, pravděpodobně šlo buď o žraloka černocípého, nebo žraloka hnědého

 

 

témata

Komentáře ( )

user-avatar

Ivanhoe

23. 10. 2014 | 07:06

Zavří­t reklamu