Létající jachta vypadá jako vesmírná loď ze sci-fi filmu.

Létající jachta vypadá jako vesmírná loď ze sci-fi filmu. | zdroj: dailymail.co.uk


Tohle není UFO, ale budoucí jachta pro boháče, která létá i plave

TÉMATA: lodě | letadla | technologie

user-avatar

Tomáš Chalupa

18. 02. 2016 | 09:30

Dřív nebo později s tím nápadem někdo musel přijít – létající jachta. Boháči, kteří nevědí, co s penězi, si musí kupovat soukromé tryskáče a jachty, přitom by stačilo mít jen jeden stroj. Pořád jim to ale není málo, tak se vymyslela supermoderní, jako mimozemská loď vypadající jachta, která létá i plave.

Na první pohled jachta vypadá jako letící pyramida. Je  čtyřstěnná a vymyslel ji designér Jonathan Schwinge. Zatím existuje jen ve vizualizacích v počítačovém programu, ale její realizaci prý nic nebrání, potřebné technologie jsou k dispozici.

Trup jachty je vyroben z karbonových vláken a tvrzené oceli. Je ovšem s podivem, že Schwinge se vůbec nezabývá motorem, který by jachtu měl pohánět především nad vodou. Místo toho se do detailu zaměřil na interiér a vzhled lodi, který je skutečně zajímavý. 

Do prostoru v jachtě by se mělo vejít až šest cestujících a dva členi posádky. Rychlost nad vodou by měla dosahovat 77 km/h, což je velmi málo, takže by mělo jít o nějaký způsob levitace. Délka jachty je 21 metrů, výška 25 metrů, celá pak váží 75 tun. Teď už se tedy jen musí doladit ten pohon, najít investora, celé to postavit, sehnat kupce... Ale nápad je to každopádně velmi pěkný a srdce lecjakého multimiliardáře radostí jistě poskočí.

user-avatar

Tomáš Chalupa

18. 02. 2016 | 09:30

Zavří­t reklamu