Zima v ruských městech má daleko do zimní pohádky. | zdroj: vk.com


Tohle není photoshop. V Rusku mají kvůli znečištění problémy s černým sněhem

TÉMATA: zima | znečištění | rusko

user-avatar

Simona Knotková

27. 02. 2019 | 11:00

Na krásnou bílou zimu mohou zapomenout obyvatelé Kiseljovska a Prokopjevska v ruské Kemerovské oblasti. Znečištěný vzduch proměnil sníh v černou pokrývku.

Nepěkná podívaná čekala na obyvatele ruských měst ráno po probuzení. Napadený sníh se vlivem sazí a popela přes noc vybarvil dočerna a z pohádkové zimní krajiny udělal dějiště jak vystřižené z postapokylaptického filmu.

Na vině je pravděpodobně těžba uhlí, která v oblasti probíhá. Místní autority však odmítají přebrat za celou událost zodpovědnost. Podle Andreje Panova, který v regionu zastupuje správu průmyslu, dopravy a ekologie, se jedná o komplexní problém. Z části ho prý ovlivňuje také skutečnost, že v dané lokaci není stále plně rozvinutý plynovod a místní topí hlavně uhlím, které je zátěží pro atmosféru.

Na svou obranu vystoupil v médiích také generální ředitel uhelného závodu v Prokopjevsku Anatoly Volkov, který tvrdí, že jeho továrna používá speciální filtry.

Jiného názoru jsou místní obyvatelé, kteří fotografie a videa černé spouště sdílí na sociálních sítích a burcují autority k akci. Zatím se do obou měst sjel tým odborníků, jenž má hodnoty nebezpečných látek ve vzduchu změřit.

Některé ze snímků si prohlédněte v naší galerii.

user-avatar

Simona Knotková

27. 02. 2019 | 11:00

Zavří­t reklamu