válkaČeskoslovenskoobjevy

Tohle je prý Hitler v penzi, zavěšený do své černošské manželky

Tohle je prý Hitler v penzi, zavěšený do své černošské manželky
Zdroj: dailymail.co.uk

Objevila se nová hypotéza o smrti nacistického vůdce Adolfa Hitlera. Podle ní Hitler uprchl ze svého bunkru v Berlíně a dožil spokojeně v jednom malém brazilském městečku Nossa Senhora do Livramento ve státě Mato Grosso poblíž hranic s Bolívií.

Ivanhoe 24. května 2014

V knize Hitler v Brazílii – jeho život a smrt to aspoň tvrdí brazilská studentka žurnalistiky Simoni Renee Guerreiro Dias, která se dva roky zabývá fámami, jež léta kolují mezi místními obyvateli. Autorka knihy je přesvědčena, že se tyto historky zakládají na pravdě a chce o tom přinést i důkazy.

Podle novinářky se prý Hitler dostal do Brazílie přes Argentinu a Paraguay a žil tam pod jménem Adolf Leipzig. Příjmení si zvolil podle místa narození svého oblíbeného skladatele Bacha. Místní ho přezdívali „starý Němec“. Aby zamaskoval svoji pravou identitu a rozptýlil případná podezření, že je diktátorem známým svojí nenávistí ke všem rasám kromě árijské, pořídil si za partnerku černošku jménem Cutinga. S tou je údajný Hitler (s nezřetelnými rysy v obličeji) zachycen na fotografii, kterou Simoni Dias přikládá ke svému dílu jako důkaz.

Díky mapám a autorským právům, které německému diktátorovi poskytli spojenci z Vatikánu, se Hitler alias Leipzig zabýval vykopávkami jezuitského pokladu v jedné jeskyni nedaleko svého nového domova. Na počátku 80. let jej operovali v nemocnici v Cuiaba a nejmenovaná řádová sestra z Polska ve starém muži rozpoznala vůdce Třetí říše a vyzvala jej, aby hned zařízení opustil. Vedení špitálu ji za to pokáralo a upozornilo, že dotyčný tu pobývá na přímluvu Svatého stolce.

Podle Simoni Dias zemřel Hitler v roce 1984 ve věku 95 let. Autorka knihy dokonce objevila jeho hrob a chce nyní úřady požádat o exhumaci těla a odebrání vzorků DNA za účelem provedení testu příbuzenství.

Podle oficiální verze spáchal Hitler společně s manželkou Evou Braunovou 30. dubna 1945 sebevraždu ve svém berlínském bunkru. Čtyři dny nato sovětští vojáci objevili v zahradě za Říšským kancléřstvím dvě ohořelá těla, o nichž byli přesvědčeni, že patří Hitlerovi a Braunové. Ze stejné doby pochází fotografie údajného Hitlerova mrtvého těla. Různé západní zdroje však uvedly, že jde o některého z Hitlerových dvojníků, pravděpodobně Gustava Webera, který byl popraven střelou do čela

Další články

Zavří­t reklamu