Až na problémy s krevním tlakem je třicetiletá kočka stále čilá. Jen moc nemá ráda pozornost a cizí lidi.

Až na problémy s krevním tlakem je třicetiletá kočka stále čilá. Jen moc nemá ráda pozornost a cizí lidi. | zdroj: boredpanda.com


Tohle je nejstarší známý kocour na světě. Letos oslavil třicítku

TÉMATA: domácí mazlíčci | kočky

user-avatar

Simona Knotková

8. 06. 2018 | 09:00

Angličanka Michele Foster dostala ke svým dvacátým narozeninám v roce 1988 malé kotě. Letos oslavil kocour Rubble své třicetiny.

Titul nejstarší kočky světa patří Creme Puff, která se narodila v roce 1967 a zemřela v roce 2005. "Pouhých" osm let k překonání rekordu zbývá kocourovi Rubblemu z anglického Exeteru. Už třicet let se o něho stará Michele Foster, které zvíře nahrazuje vlastní děti.

"Bylo to jedno z koťat, která se narodila kamarádce mé sestry. Nikoho jsem tehdy neměla, tak jsem ho dostala darem. Je to velmi věrný a milý kocour, i když ve svém věku je už trochu mrzutý. Věřím, že má před sebou ještě spoustu let. Nejsem si ale jistá, jestli to dotáhneme až do Guinnessovy knihy rekordů. Nemá rád, když se na něj chodí dívat spousta lidí. Byla bych raději, kdyby stáří prožil v klidu," říká dnes padesátiletá majitelka.

Klíčem k dlouhověkosti zvířete je podle ní dostatek lásky a péče. "Vždycky jsem se o něho starala jako o dítě. Myslím, že když se o někoho pečlivě staráte, dožije se hodně let." Dodává, že také její druhá kočka se dožila dvaceti pěti let.

Na fotografie z Rubbleho života se podívejte v naší galerii.

user-avatar

Simona Knotková

8. 06. 2018 | 09:00

Zavří­t reklamu