Titanic 2 má vyplout už na necelé čtyři roky, stavba ale ještě nezačala. | zdroj: youtube.com


Titanic 2 má vyplout v roce 2022, skončí jeho plavba opět katastrofou?

TÉMATA: lodě | titanic

user-avatar

Tomáš Chalupa

22. 11. 2018 | 16:00

Zní to trochu jako rouhání nebo provokování bohů. Miliardář Clive Palmer chce stavět kopii slavného Titanicu a loď ponese i stejné jméno, jen s číslovkou 2. Má to být ohromný komerční trhák, ostatně kdo by se nechtěl podívat na palubu legendárního zaoceánského parníku? Na palubě toho původního ale našlo smrt přes 1 500 lidí.

Celý projekt přitom obestírá mnoho nejasností. Palmer totiž už před třemi lety oznámil, že od svého plánu ustupuje. Měly za tím být blíže nespecifikované neshody s čínskou vládou, která byla do projektu rovněž významně zainteresována. Titanic 2 tak šel k ledu. Nyní ale Palmer prohlásil, že věci se podařilo vyřešit a loď se bude stavět. Stavba lodi má přijít na 500 milionů dolarů a první plavbu má podniknout v roce 2022. Tyto zprávy okamžitě obletěly svět.

„Loď popluje po stejné trase jako původní Titanic, takže poveze pasažéry z Southamptonu do New Yorku, ale také obepluje celou zeměkouli,“ napsal Palmer do tiskové zprávy s tím, že loď bude kotvit v různých přístavech, kde bude jistě poutat velkou pozornost.

Podle listu USA Today má plavba začínat v Dubaji, odkud Titanic 2 přepluje do Southamptonu, aby se vydal po stopách svého předchůdce. Loď popluje pod společností Blue Star Line (původní Titanic byl postaven pro společnost White Star Line), která bude mít celou plavbu na starosti. Tato společnost garantuje, že na palubě bude vše naprosto stejné jako na Titanicu. Pro pasažéry to tak bude doslova jako cesta v čase. Cestující si tak budou moci koupit lístky nejen do 1. třídy, ale také 2. a 3. I tyto budou vypadat stejně a zejména 3. třída tak nebude skýtat příliš mnoho komfortu. Ale zážitek to bude autentický, takto se plavili nemajetní Evropané, kteří často dali za lodní lístek své poslední peníze. I počet stewardů a posádky bude stejný jako na Titanicu.

Je ovšem třeba vyčkat. Stavba lodi ještě nezačala a přes velkolepá prohlášení se ještě může přihodit leccos. Není ani jasné, zda na stavbě lodi stále spolupracuje čínská vláda. Palmer samozřejmě žádné komplikace nepřipouští a stejně tak asi nebude problém s tím, že by se neprodaly lodní lístky. Zájem bude nepochybně obrovský, vždyť kdo by nechtěl stát na přídi lodi a zvolat ono pověstné filmové "Jsem král světa!"?

témata

user-avatar

Tomáš Chalupa

22. 11. 2018 | 16:00

Zavří­t reklamu