Rudá tekutina v sarkofágu prý budí vášně, někteří ji chtějí pít.

Rudá tekutina v sarkofágu prý budí vášně, někteří ji chtějí pít. | zdroj: messagetoeagle.com


Tisíce lidí chtějí pít rudou tekutinu ze žulového sarkofágu objeveného v Egyptě

TÉMATA: záhady | egypt | nálezy | starověk | prtolemaiovci | hrobky

user-avatar

Tomáš Chalupa

15. 08. 2018 | 09:30

V červenci archeologové objevili na soukromém ostrově Sidi Gaber v Egyptě žulový sarkofág a mramorovou bustu. Jeho stáří se odhaduje na 2000 let, do období vlády Ptolemaiovců.

Než byl sarkofág otevřen, spekulovalo se o tom, že by v něm mohl být pohřben Alexandr Veliký. To se ale nepotvrdilo. V sarkofágu se nacházely tři kostry, které plavaly v podivné rudé tekutině. Co se týče identity koster, nebyla určena, ale předpokládá se, že jde o tři válečníky. Jeden z nich prokazatelně zemřel na zranění způsobené šípem nebo kopím.

Co ale zajímá veřejnost více, je právě ona rudá tekutina. V Egyptě se kolem ní rozvířila velká debata. Podle jedněch je to elixír, který může způsobovat nadpřirozené schopnosti, podle jiných je to naopak důkaz, že hrobka je prokletá a sídlí v ní zlí duchové. Pravda není ani jedno, ale to některým mysticismem prodchnutým Egypťanům bylo úplně jedno. Zájem o to napít se této tekutiny začínal být extrémní.

Nepomohlo ani jasné prohlášení úřadů, které oznámily, že nejde o žádný prastarý elixír, není to ani nápoj bohů, ale prachobyčejná odpadní vodu, která se nějak dostala do sarkofágu. Tohle by určitě nikdo pít neměl a žádné nadpřirozené schopnosti, kromě průjmu, mu to zcela jistě nedodá.

Lidé přesto dál chtějí mít přístup k této řekněme kejdě. Na internetu je možné podepsat petici, která požaduje, aby se lidé mohli napít tohoto prokletého elixíru a využít jeho energii, kterou by přeměnili v nadpřirozené schopnosti a následně zemřeli. Je tedy dost možné, že jde o nějaký internetový žert, ovšem na druhou stranu úřady stále čelí snaze některých lidí se k tekutině dostat. Možná vůbec nejlepší by tak bylo kejdu prostě vylít a tím celou záležitost ukončit.  

user-avatar

Tomáš Chalupa

15. 08. 2018 | 09:30

Zavří­t reklamu