válkaČeskoslovenskoobjevy

Tip na podnikání: Muž prodává horský vzduch v láhvi

Chcete začít podnikat, ale stále jste nedostali ten správný nápad? (Ne)nechte se inspirovat mužem ze švýcarské Basileje. Ten se totiž rozhodl zpeněžit něco, co prakticky "neexistuje" - vzduch.

Simona Knotkova 4. července 2017

Je to ten nejlepší vzduch na světě – tak mluví o svém produktu John Green. Původem Brit stahuje do lahví vzduch z utajené lokace poblíž alpského města Zermatt. Cena za doručení horského vzduchu ale rozhodně není levnou záležitostí. Za půl litru zaplatíte přes dva tisíce korun, litr vás vyjde skoro na čtyři tisíce a láhev třílitrovou si fajšmekři mohou pořídit za více jak pět a půl tisíce.

Láhev se švýcarským vzduchem je prý skvělým darem pro ženu i pro muže.

Láhev se švýcarským vzduchem je prý skvělým darem pro ženu i pro muže.

„Láhve jsou posílány do celého světa, takže vznikají určité náklady. Chci se na trhu udržet, nechci být jednom pětiminutový zázrak s obrovskou ztrátou. Kdybych ceny snížil, v byznysu bych neuspěl. Nezapomínejte také, že mluvíme o švýcarském vzduchu! Všechno ve Švýcarsku je drahé,“ obhajuje vysoké ceny muž.

Zákazníci kromě lahve dostanou certifikát potvrzující pravost vzduchu a GPS souřadnice z místa sběru vzduchu.

Na otázku, jak se mu v obchodě daří, Green alibisticky odpovídá, že je teprve na začátku. 25 % z výtěžku prý ale věnuje World Vision, nadaci pro čistou vodu v Africe.

Další články

Zavří­t reklamu