válkaČeskoslovenskoobjevy

Tihle dva policisté uvařili pro pět dětí, jejichž maminka byla odvezena do nemocnice

Tihle dva policisté uvařili pro pět dětí, jejichž maminka byla odvezena do nemocnice
Zdroj: Facebook: PolitieEindhoven

Pomáhat a chránit - tak zní heslo policie, které je občas spíš k smíchu, než aby bylo bráno vážně. Ne tak ale u dvojice policistů z nizozemského Eindhovenu, kteří se ukázali jako opravdoví hrdinové se srdcem na správném místě. Odpověděli totiž na volání ženy, kterou odvezla sanitka, ale doma zůstalo pět jejích dětí o samotě. V tu chvíli se strážníci rozhodli vzít věci do vlastních rukou.

Crazy Eyes 3. prosince 2015

Pětinásobná matka byla odvezena záchrankou kvůli hypoglykemii, její krevní cukr poklesl natolik, že nevolností téměř omdlévala. Proto byla ihned převezena do nejbližší nemocnice na pozorování, doma ale zůstaly všechny její děti, o které se neměl kdo postarat. Zavolala proto na policii a dva mladí strážníci se vydali na místo. A protože zbývalo ještě dost času, než na ně měl přijít dohlédnout někdo jiný, a děti byly hladové, neváhali. Vrhli se do kuchyně, připravili pro všechny vaječné sendviče, k tomu ovoce a samozřejmě po sobě umyli nádobí.

U plotny se pánové stihli i vyfotit a snímek poté policie vyvěsila na svých oficiálnních stránkách s popiskem: „Druhá strana policejní práce.“ Fotka i příběh se rychle začaly šířit internetem a policistům se dostalo řady pozitivních ohlasů z celého světa.

Další články

Zavří­t reklamu