válkaČeskoslovenskoobjevy

Tetování pro dobrou věc: brazilská tatérka zdarma zakrývá jizvy týraným ženám

Tetování pro dobrou věc: brazilská tatérka zdarma zakrývá jizvy týraným ženám
Zdroj: boredpanda.com
+ 3 fotky+ 4 fotky

Jizvy na kůži mohou být trvalou připomínkou domácího násilí, proto se brazilská tatérka Flavia Carvalho rozhodla, že týraným ženám poskytne své tetování zdarma. Jizvy po nožích a kulkách vkusně pokrývá tetováním a pomáhá svým klientkám vyrovnat se s jejich nepříjemnými zážitky.

Ivanhoe 16. září 2015

Projekt nazvaný A Pele de Flor (Květinová kůže) odstartovala jednatřicetiletá Flavia Carvalho před dvěma roky a netušila tehdy, jak velkou pozornost médií tím vyvolá.

„Začalo to velmi spontánně, když ke mně jednou přišla zákaznice a chtěla zakrýt obrovskou jizvu na břiše,“ vyprávěla tatérka deníku Huffington Post. „Řekla mi, že byla v nočním podniku, kde na ni dotíral jeden muž. Když ho odmítla, pobodal ji nožem. Jakmile pak uviděla hotové tetování, byla obrovsky dojatá, což mě hluboce zasáhlo,“ vysvětlila tatérka, proč začala zraněným ženám nabízet bezplatně své služby.

Nejvíce ji pak šokoval příběh jedné sedmnáctileté dívky, která chodila se starším mužem, který ji sexuálně zneužíval a dopouštěl se na ní fyzického násilí. „Když se s ní chtěl rozejít, naplánoval schůzku, a poté, co se začali hádat, bodl ji několikrát do břicha a hrubě ji znásilnil,“ líčila zážitky své mladé klientky. O to víc ji pak těší reakce zákaznic, když dokončí tetování. „Jsou nadšené a optimistické,“ říká. „Je úžasné pozorovat, jak se po tetování mění jejich vztah k vlastnímu tělu. S mnoha z nich zůstávám v kontaktu na Facebooku a mohu tak vidět, že zatímco dříve se za své tělo styděly, nyní se nechávají fotit v šatech a vypadají šťastně. Změnilo je to,“ konstatuje s uspokojením Flavia Carvalho.

Jejím hlavním záměrem je přitáhnout více pozornosti k problematice domácího násilí. Za tímto účelem proto spolupracuje s ženskými skupinami a místní policií, aby vešla v přímý kontakt s postiženými ženami a mohla jim nabídnout své služby. Nicméně Carvalho tvrdí, že je třeba v této věci udělat mnohem více. „Je to jen zrnko písku; svět je plný věcí, které je třeba řešit. Musíme ještě urazit dlouhou cestu, pokud jde o ochranu žen před násilím,“ uzavírá.

Další články

Zavří­t reklamu