válkaČeskoslovenskoobjevy

Test zubů definitivně potvrdil, že Adolf Hitler zemřel ve svém bunkru

Test zubů definitivně potvrdil, že Adolf Hitler zemřel ve svém bunkru
Zdroj: allthatsinteresting.com

Konspirací kolem smrti Adolfa Hitlera bylo vždy mnoho. Že odplul na ponorce do Argentiny, že ho zajali Rusové nebo že je dokonce stále naživu. Všem těmto spekulacím zřejmě učiní konec nedávná analýza chrupu Adolfa Hitlera.

Tomáš Chalupa 22. května 2018

Chrup Adolfa Hitlera byl ve velmi špatném stavu a současní dentisté by jej jistě dávali za příklad zanedbané ústní hygieny. Chrup, který zkoumali vědci, byl nejen zkažený, ale také pokrytý modrými částečkami, což by ukazovalo na chemickou reakci s kyanidem. Právě kyanidovou kapslí spáchal Hitler ve svém bunkru sebevraždu. Podle odborníků není pochyb o tom, že chrup patří Hitlerovi a byl skutečně nalezen v jeho bunkru. Jde tak o definitivní důkaz, že Hitler v bunkru zemřel.

„Chrup je autentický, nejsou o tom nejmenší pochyby,“ ujišťuje profesor Philippe Charlier, který měl možnost chrup zkoumat. „Můžeme tak zastavit všechny ty konspirace, neuprchl do Argentiny ani na tajnou základnu v Antarktidě, ani nežije na Měsíci,“ dodává Charlier.

Hitlerův chrup - to jediné co zbylo ze spálených ostatků německého diktátora.

Hitlerův chrup – to jediné co zbylo ze spálených ostatků německého diktátora.

Zajímavý je i samotný příběh zubů, jak se je vlastně podařilo získat. Hitlerovo tělo bylo poté, co spáchal sebevraždu, spáleno. Tak si to vůdce výslovně přál. Oheň ale přesto nezničil některé zuby. Ty se dostaly do rukou sovětské rozvědky. Agenti je získali od ruských vojáků přímo v bunkru. Jen pár svých vlastních vědců Rusové k těmto zubům pustili, aby je prozkoumali. Teprve nedávno se k chrupu dostali i mezinárodní odborníci.

Hitler měl v době smrti jen čtyři pravé zuby, zbytek byly umělé zuby z kovu. Podle vědecké zprávy se také potvrdilo, že Hitler byl skutečně vegetarián. Nebyla na nich totiž ani stopa po mase. Hitlerův chrup byl plný protéz a můstků a celkově byl velmi špatný. Už jen to samo o sobě by prý stačilo k jeho identifikaci.

Je otázkou, zda nejnovější zjištění skutečně navždy ukončí všechny spekulace o dalším osudu Adolfa Hitlera. Jak známo, většina konspirací je vědecky téměř nevyvratitelných, takže se dá očekávat, že někdo přijde s tvrzením, že Rusové předložili vědcům falešné zuby nebo že celá věc byla zmanipulována vládami.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu