válkaČeskoslovenskoobjevy

Test DNA nedokázal určit, kdo z dvojčat je otcem. Platit teď musí oba

Test DNA nedokázal určit, kdo z dvojčat je otcem. Platit teď musí oba
Zdroj: odditycentral.com

Soud v brazilském státě Goiás se od roku 2017 musel potýkat se zapeklitým případem. Žena tam podala žalobu na muže, který měl podstoupit test otcovství. Jak se ale později ukázalo, muž měl identické dvojče.

Simona Knotkova 17. dubna 2019

Valeria měla údajně krátký vztah s Fernandem (jména jsou z důvodu anonymity změněná). Tedy to si aspoň myslela. Když ale Fernando podstoupil test otcovství, který prokázal, že je na 99,9 % otcem jejího dítěte, zařadil zpátečku. Začal tvrdit, že se ženou mělo poměr ve skutečnosti jeho identické dvojče Fabricio. Také jeho test ukázal 99,9 procentní pravděpodobnost, že je otcem. Jelikož se oba bratři nedokázali domluvit a jeden z nich stále lhal, soudu nezbývalo nic jiného než určit za plátce výživného oba dva. Byly tu ale i další faktory.

Podle shromážděných důkazů vyšlo najevo, že muži v minulosti běžně využívali výhod dvojčat a pravidelně si mezi sebou vyměňovali partnerky, aniž by to ženy tušily. Jeden druhého také bránil v případě, že nevěra praskla a přítelkyně vše zjistila. Sama Valeria u soudu vypovídala, že si už vlastně vůbec není jistá, s kým ve skutečnosti randila. Na večírku se prý seznámila s mužem, který se jí představil jako Fernando. Zpětně si ale vybavuje, že jezdil na žluté motorce, kterou oproti tomu vlastní Fabricio.

„Je to opravdu smutné. Nic takového přece neměli zapotřebí. Jako jediní také oba znají pravdu, ale aby unikli před zodpovědností, zneužívají toho, že si jsou podobní,“ říká žena.

S jejími slovy souhlasí i soudce Filipe Luís Peruca. „Jeden z bratrů se ve špatné víře snaží skrývat fakt, že je otcem. Takové chování samozřejmě nebude tolerováno zákonem, naopak musí být potlačeno, obzvláště v případě, kdy z toho má prospěch obžalovaný, který poškozuje právo žalobce na určení biologického rodiče. To je právo ústavní a nezcizitelné, které je neodmyslitelně spjato s lidskou důstojností.“

Jedinou naději na jednoznačné určení otce skýtal rozsáhlejší rozbor, který by biologického rodiče odhalil podle specifické genetické mutace, kterou by vlastnil jen některý z bratrů. Kvůli jeho vysoké ceně – v přepočtu na naši měnu cca 350 tisíc korun – k tomuto kroku však žádná ze stran nepřistoupila.

Na malou holčičku proto teď musí 30 % z minimální mzdy přispívat každý z (ne)povedených bratrů.

Další články

Zavří­t reklamu