válkaČeskoslovenskoobjevy

Teprve šestiletý chlapec udivuje svými svaly i neuvěřitelnými sportovními dovednostmi

Teprve šestiletý chlapec udivuje svými svaly i neuvěřitelnými sportovními dovednostmi
Zdroj: instagram.com/arat.gym
+ 4 fotky+ 5 fotek

Íránský chlapec už dříve zaujal sociálně sítě svými gymnastickými a fotbalovými schopnosti. U internetového virálu to neskončilo a malý sportovec nyní trénuje v akademii prestižního anglického klubu.

Simona Knotkova 8. června 2020

Čtyři miliony fanoušků – takové je aktuální číslo sledujících, kterým se na svém Instagramu může pyšnit šestiletý Arat Hosseini. Chlapec pocházející z Íránu se o podobný úspěch zasloužil sportovními dovednostmi, které jsou na jeho nízký věk skutečně nevídané. Sociální síť mu založil a vede otec Mohammad.

„Instagram jsem mu spustil poté, co mi došlo, jak moc je talentovaný. Radili mi to i ostatní. Dočkal se tam velkého přijetí nejenom od lidí z Íránu, ale i zahraničí,“ nechal se slyšet muž.

Byl to právě, kdo ho už od raného věku trénoval a nechával v něm rozvíjet jeho přirozený talent. Podle jeho slov se Arat začal zabývat gymnastikou už v devíti měsících. Teprve po dosažení prvního roku začala jeho nevinná pohybová záliba nabírat serióznějších rozměrů. Chlapec trénoval dvacet minut denně a začal ovládat prvky, které mnohdy nesvedou ani starší gymnasté.

Další vášeň našel Arat ve fotbalu, ve kterém jsou jeho největšími vzory Cristiano Ronaldo a Lionel Messi. Virální senzaci z něj udělalo video, ve kterém jako živý Spider-man leze po zdi.

Jak to už v dnešním světě chodí, nabytá sláva s sebou přinesla i stinnou stránku, a otec Arata je kritizován za to, že svého syna údajně příliš tlačí do aktivit a okrádá ho o dětství. Mohammad se brání slovy, že chlapec byl odjakživa velmi aktivní a on mu pouze umožňuje dělat to, co ho nejvíc baví. Momentálně žijí v anglickém Liverpoolu, kde Arat navštěvuje fotbalovou akademii. O návratu do rodné země zatím neuvažují.

„Jednoho dnes jsme dokonce navštívili akademii Manchesteru United. Pro Liverpool je každopádně velmi důležité, aby si Arata udrželi. Jejich zástupce nás poprosil, abychom jim věřili a zůstali u nich,“ vypráví Mohammad.

Kam všude dovede Arata jeho píle, nadšení a talent, je ve hvězdách. Chlapec však nesní o ničem menším než angažmá v Barceloně FC a olympijském titulu.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu