| zdroj: youtube.com


Tento úžasný megafon přeloží jako zázrakem vaši řeč do různých jazyků

TÉMATA: technologie | japonsko

user-avatar

Yvonne K.

29. 12. 2016 | 08:30

I když ještě pár let zbývá do zahájení letních olympijských her v Tokiu v roce 2020, Japonsko již vyvíjí technologie, které mu pomůžou vypořádat se s miliony turistů z celého světa. Tím nejdůležitějším úkolem, před kterým země vycházejícího slunce stojí, je prolomení jazykové bariéry. Není proto divu, že Panasonic přišel na trh s megafonem, který umí překládat z japonštiny přímo do angličtiny i jiných jazyků.

Zařízení bylo pokřtěno Megahonyaku, což je slovní hříčka složená z japonských výrazů pro megafon a překlad. Zatímco do megafonu hovoříte, ozývá se z něj okamžitě překlad vaší řeči do jiného jazyka.

Megahonyaku může překládat přímo, ale má také přednastaveno 300 vět v japonštině, která dokáže hned rozpoznat, i když je nevyslovíte přesně slovo po slově. Jde hlavně o obecná upozornění jako "Vlak byl zpožděn", "Postupujte k východu" apod. Uživatelé si také mohou prostřednictvím připojení megafonu na internet sami přidávat vlastní fráze. Přístroj zatím dokáže překládat jen z japonštiny do angličtiny, čínštiny a korejštiny, ale protože bude v následujících třech letech dál vylepšován a aktualizován, není vůbec vyloučeno, že se nabídka jazyků, s nimiž dokáže pracovat, brzy rozšíří. Uplatnit se má hlavně v cestovních agenturách, na nádražích, letištích a všude tam, kde je turistický ruch. Panasonic tvrdí, že jeho systém dokáže správně zachytit řeč i v hlučném prostředí, a to díky systému odfiltrování zvuků v pozadí.

user-avatar

Yvonne K.

29. 12. 2016 | 08:30

Zavří­t reklamu