válkaČeskoslovenskoobjevy

Tento chytrý deštník vám řekne, jestli bude pršet. Nikde ho navíc nezapomenete

Tento chytrý deštník vám řekne, jestli bude pršet. Nikde ho navíc nezapomenete
Zdroj: odditycentral.com

Deštníky patří mezi nejvíce zapomínané a ztrácené předměty denní potřeby. S modelem Oombrella od francouzské společnosti Wezzoo se vám díky zabudované aplikaci něco podobného ale nestane. A není to jediná vychytávka tohoto futuristického deštníku. S Oombrella budete hlavně informováni o změnách počasí v nadcházejících minutách. Tvůrci ho popisují jako přenosnou meteostanici.

Simona Knotkova 17. srpna 2017

Deštník stojící před dva tisíce korun se začne prodávat od letošního podzimu, a to ve dvou verzích – klasické se zahnutým držadlem a moderní s držadlem rovným.

„Chtěli jsme, aby deštník byl nezapomenutelný, i co se designu týče. Vytvořili jsme exkluzivní materiál. Budete si připadat, jako byste v rukou drželi polární záři. Deštník vytváří efekty, které na světle vypadají úžasně a pořád se mění,“ láká na svůj produkt společnost Wezzoo.

https://www.youtube.com/watch?v=KWWCDPlPU8U

Povrch deštníku vyhodnocuje teplotu, tlak či vlhkost vzduchu a kombinuje je s daty online. Uživatel se tak díky propojené aplikaci na svém mobilu dozví, zda s sebou deštník vůbec brát, či jak dlouho bude ještě pršet. Ztrátu deštníku vám pomůže vyřešit GPS navigace. A pozor – pokud už máte svůj oblíbený tradiční deštník, i ten můžete proměnit v chytrý. Stačí k jeho rukojeti přidat Oombrella kapsuli.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu